Subtitrare la filme

Socializare, Internet si Retea, Softuri GPS si Harti, Software, Unelte Office, Teme si Sonerii, Muzica, Video, Foto, Jocuri, Altele
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Que
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 21
Membru din: 12 Mai 2012, 20:00
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Que »

ce conversie?
laurentiupfr
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 25
Membru din: 27 Feb 2012, 22:04
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de laurentiupfr »

salutare tuturor celor ce detin un PB! Felicitari pt alegere :) ). in legatura cu subtitrarile.... e verry simplu :) instalati moviesrtplayer.bar si toate grijile legate de film cu subtitrare s-au dus.....un singur lucru trebuie amintit: ca sa redea subtitrarea aceasta trebuie sa aiba acelasi denumire cu filmul, aceleasi caractere, mai putin extensia :) ) pentru cei interesati de aplicatie dati mi un PM si-l trimit cu placere pe mail sau mess....”have a playbook time!”
”Marile probleme ale vieţii nu sunt niciodată definitiv rezolvate.
Cînd ni se pare că sunt, suntem întotdeauna în pierdere.”

CGJ
laurentiupfr
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 25
Membru din: 27 Feb 2012, 22:04
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de laurentiupfr »

Que scrie:Am incercat 2 variante :

1) sa las film.avi + film.srt in acelasi fisier sursa al PlayBook-ului (videos)
2) sa mai creez un nou folder "film" care sa contina film.avi + film.srt

In ambele variante nu imi vede subtitrarea in film, ce pot face ?

in legatura cu subtitrarile.... e verry simplu instalati moviesrtplayer.bar si toate grijile legate de film cu subtitrare s-au dus.....un singur lucru trebuie amintit: ca sa redea subtitrarea aceasta trebuie sa aiba acelasi denumire cu filmul, aceleasi caractere, mai putin extensia) pentru cei interesati de aplicatie dati mi un PM si-l trimit cu placere pe mail sau mess....”have a playbook time!”
”Marile probleme ale vieţii nu sunt niciodată definitiv rezolvate.
Cînd ni se pare că sunt, suntem întotdeauna în pierdere.”

CGJ
Scrie răspuns

Înapoi la “Aplicatii si Jocuri”