Subtitrare la filme

Socializare, Internet si Retea, Softuri GPS si Harti, Software, Unelte Office, Teme si Sonerii, Muzica, Video, Foto, Jocuri, Altele
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.

Mesajde Que » 26 Iul 2012, 11:50

ce conversie?
RANDOM_AVATAR
Que
Membru Junior
Membru Junior

A Multumit de: 0 ori
I s-a Multumit de: 0 ori

Mesajde laurentiupfr » 21 Oct 2012, 00:01

salutare tuturor celor ce detin un PB! Felicitari pt alegere :) ). in legatura cu subtitrarile.... e verry simplu :) instalati moviesrtplayer.bar si toate grijile legate de film cu subtitrare s-au dus.....un singur lucru trebuie amintit: ca sa redea subtitrarea aceasta trebuie sa aiba acelasi denumire cu filmul, aceleasi caractere, mai putin extensia :) ) pentru cei interesati de aplicatie dati mi un PM si-l trimit cu placere pe mail sau mess....”have a playbook time!”
[SIZE="4"][font="Comic Sans MS"]”Marile probleme ale vieţii nu sunt niciodată definitiv rezolvate.
Cînd ni se pare că sunt, suntem întotdeauna în pierdere.”[/font][/size]

CGJ
RANDOM_AVATAR
laurentiupfr
Membru Junior
Membru Junior

Mesajde laurentiupfr » 21 Oct 2012, 00:03

Que scrie:Am incercat 2 variante :

1) sa las film.avi + film.srt in acelasi fisier sursa al PlayBook-ului (videos)
2) sa mai creez un nou folder "film" care sa contina film.avi + film.srt

In ambele variante nu imi vede subtitrarea in film, ce pot face ?

in legatura cu subtitrarile.... e verry simplu instalati moviesrtplayer.bar si toate grijile legate de film cu subtitrare s-au dus.....un singur lucru trebuie amintit: ca sa redea subtitrarea aceasta trebuie sa aiba acelasi denumire cu filmul, aceleasi caractere, mai putin extensia) pentru cei interesati de aplicatie dati mi un PM si-l trimit cu placere pe mail sau mess....”have a playbook time!”
[SIZE="4"][font="Comic Sans MS"]”Marile probleme ale vieţii nu sunt niciodată definitiv rezolvate.
Cînd ni se pare că sunt, suntem întotdeauna în pierdere.”[/font][/size]

CGJ
RANDOM_AVATAR
laurentiupfr
Membru Junior
Membru Junior

Anterior

inapoi la Aplicatii si Jocuri