Digi Mobil si Blackberry

Discutii despre Digi Mobil
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

daps , cel care este la ei acolo , daca nu mai functioneaza link pt download am sa`l urc eu sus si am sa postez link aici.
poe
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 04 Mai 2014, 23:02
Model BlackBerry: Z30
OS: 10.3.2.2226
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti

buna seara

Mesaj de poe »

rog frumos ajutor pentru problema de conectare la internet prin cartela voce/date de la digi, pentru tel bb curve 9320. Mentionez ca functioneaza numai partea de voce.
Mentionez ca am tel. de nou de la vodafone.
Multumesc
sarbul
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 7
Membru din: 03 Oct 2013, 15:22

Mesaj de sarbul »

A testat cineva , recent , sa introduca un SIM de la Digi Mobil in terminal BB ? Ma intereseaza sa aflu daca BB accepta SIM-ul si daca da , cum functioneaza ? Voice , net , ... .
dacccy
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 36
Membru din: 21 Sep 2013, 15:06

Mesaj de dacccy »

sarbul scrie:A testat cineva , recent , sa introduca un SIM de la Digi Mobil in terminal BB ? Ma intereseaza sa aflu daca BB accepta SIM-ul si daca da , cum functioneaza ? Voice , net , ... .
Da , am digi .Neul functioneaza,viberul ,skypul.Nu cred ca Bbm-u functioneaza,nu mai stiu exact.Toate acestea pe q10.
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

daca merge netul pe orice telefon cu OS10 (Z10, Q10, Q5, Z30, etc) merge tot...inclusiv BBM..
Me like Berryes!
Viper_S
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 19 Iul 2014, 18:15

Mesaj de Viper_S »

cine imi poate da setarile de internet pt digi mobil la un bb 9900 ? am tot incercat si nu reusesc sa`l fac sa mearga.... Multumesc.
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

pai nu o sa-ti mearga...nu ai BIS.
Me like Berryes!
sarbul
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 7
Membru din: 03 Oct 2013, 15:22

Mesaj de sarbul »

Intr-un BB 9700 am pus cartela Digi . Nu reusesc nicicum sa reglez / setez ora . Nu-mi dau seama de ce , unde gresesc .
Simion Lili
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 18 Sep 2014, 21:41

Mesaj de Simion Lili »

Am un telefon BB 10 cu abonament la DG. nu de conecteaza la internet doar voce. La APN nu pot scrie nimic.
Stie cineva cum se fac setarile?/
sorincas
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 17 Aug 2014, 03:48

Mesaj de sorincas »

Simion Lili scrie:Am un telefon BB 10 cu abonament la DG. nu de conecteaza la internet doar voce. La APN nu pot scrie nimic.
Stie cineva cum se fac setarile?/
Pai n-ai TCP la Advanced Settings??? Acolo pui +ppinternet+ (asa cum am pus si eu la o cartela Digi dar folosind un Android) sau APN +internet+ cred pt abonamente, daca nu ma insel. Asta-i APN-ul lor, in rest nu pui altceva. Acum BB OS 10 nu mai foloseste BIS deci APN-ul trebuie să fie cel al operatorului ca la Vodafone, Orange... pt serviciul de date mobile. Eu am ramas la OS 7 si nu folosesc telefonul asta pe Digi ca n-as putea avea acces sigur la Facebook sau Messenger. Si nu stiu daca la Digi chiar te poti conecta si la FB sau BBM cu APN-ul lor pe un BB cu OS 10. Chiar ca nu stiu daca DigiMobil are relatii cu Blackberry pt ca toate telefoanele astea sunt inregistrate de RIM, asta-i politica lor. Dar sunt curios daca merita pe Digi, ca la ceilalti operatori un BB de ultima moda cu OS 10 se pare ca mananca din MB pe paine ca un Android si tocmai de asta nu m-ar atrage...
Scrie răspuns

Înapoi la “Digi Mobil”