BlackBerry OS10.3.3.498 BETA release

Instalare/Update/Probleme
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

BlackBerry OS10.3.3.498 BETA release

Mesaj de cri.cri »

Ieri a apărut prima versiune OS10.3.3 Beta pentru download. Este vorba de OS 10.3.3.498 și este accesibilă tuturor nu doar pentru programatori. Cine vrea să o testeze poate descărca fișierul de autoloader direct de la BlackBerry :‎
http://developer.blackberry.com/devzone ... pdate.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Această versiune poate fi instalată pe toate telefoanele cu OS10 mai puțin Z3.
Din ceea ce se poate citi pe blogul Inside BlackBerry , datorită faptului că și această versiune are integrată anti theft protection(ca și la 10.3.2) cei care au instalat această versiune nu se mai pot întoarce la o versiune anterioară. Ei vor trebui să rămână la versiunile limitate beta(nu sunt instalate toate aplicațiile)  până la release-ul 10.3.3 master gold.
Ce s-ar părea că nu funcționează este instalarea de drivere pentru cartele SD, PIN-ul telefonului este vizibil în cele patru colțuri ale ecranului, versiunea de player android este tot 4.3 iar varianta Facebook este cea actuală dar se poate deinstala și instala varianta funcțională. Încă o chestie foarte importantă, BlackBerry ID trebuie să fie același ca și înainte de instalarea noului sistem.
Este o veste bună, se vede că BlackBerry se ține de promisiuni chair dacă cu întârziere. 
Pentru toți cei care vor să instaleze această versiune vă reamintesc că este o versiune BETA și nu este 100% funcțională, cine o va instala o face pe propriul risc!
Avatar utilizator
DANG3R
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 387
Membru din: 02 Mai 2015, 00:02
Model BlackBerry: Z10
OS: 10.3.3.2205
Retea GSM: Telekom
Localitate: Alexandria

Re: BlackBerry OS10.3.3.498 BETA release

Mesaj de DANG3R »

In sfarsit, era si cazul. Dar inca astept o versiune oficiala, nu ma bag la asta. :D
Trimis de pe telefonul smartphone BlackBerry 10.
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BlackBerry OS10.3.3.498 BETA release

Mesaj de Catalin »

Daca instaleaza cineva sa ne spuna si noua pareri... Ma bate gandul sa o instalez.
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: BlackBerry OS10.3.3.498 BETA release

Mesaj de cri.cri »

Am să o pun astăzi seară pe Q10 dacă am timp. Vă țin la curent.
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BlackBerry OS10.3.3.498 BETA release

Mesaj de Catalin »

cri.cri scrie:Am să o pun astăzi seară pe Q10 dacă am timp. Vă țin la curent.
Multumim.
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: BlackBerry OS10.3.3.498 BETA release

Mesaj de cri.cri »

Hmmm... mai multe lucruri ce le-am citit pe forumuri mă rețin de la instalarea sistemului : lipsa managerului de fișiere, a celui de muzică precum și lista driverului pentru cartelele SD. Ok fără cartelă SD m-aș descurca aș putea pune fișierele pe memoria internă a telefonului, problema este : cum ajung după aceea la ele? Cred că mai aștept o vreme să văd dacă nu apare vreun OS complet.
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: BlackBerry OS10.3.3.498 BETA release

Mesaj de Catalin »

Am inteles...cum sa il faci fara manager de fisiere...lasa ca apare intr-o luna ceva mai final poate.
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
verbal92
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 173
Membru din: 01 Oct 2014, 10:43
Model BlackBerry: Z10 STL100-1, Z3 STL
OS: OS10
Retea GSM: Vodafone
Localitate: Jud:Constanta

Re: BlackBerry OS10.3.3.498 BETA release

Mesaj de verbal92 »

Sa inteleg BB nu doreste sa faca up si pentru Z3 si va ramane permanent la os10.3.2?
Se mai merita un playbook sau BB au renuntat cu tot la ele?
La Sfarsitul anului va aparea versiunea oficiala pentru 10.3.3?
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: BlackBerry OS10.3.3.498 BETA release

Mesaj de cri.cri »

Este vorba de prima versiune beta deocamdată, nimeni nu a spus că Z3 nu va primi OS10.3.3. Doar răbdare, cred că pe la sfârșitul lui septembrie va apărea golden release pentru OS10.3.3.
Referitor la PlayBook, BlackBerry a renunțat de mult la ele(în aprilie 2014 OS 2 pentru PlayBook a fost declarat oficial EOL) ceea ce nu înseamnă că nu mai pot fi folosite. Eu o mai folosesc încă dar foarte rar și doar în concediu ca player sau la navigare pe net(deși browserul este cam încet) . De fiecare dată însă când o iau în mână rămân șocat cât de genial este sistemul și chit că este veche de mai bine de 4 ani, sistemul funcționează mai bine decât tabletă de 4 luni cu android 5.1. In plus în combinație cu BlackBerry Bold 9900 este un duo imbatabil ! Depinde ce vrei să faci cu ea: dacă vrei doar pentru mail, internet, muzică, filme este ok. Dacă vrei mii de aplicații poți să o uiți.
verbal92
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 173
Membru din: 01 Oct 2014, 10:43
Model BlackBerry: Z10 STL100-1, Z3 STL
OS: OS10
Retea GSM: Vodafone
Localitate: Jud:Constanta

Re: BlackBerry OS10.3.3.498 BETA release

Mesaj de verbal92 »

Pe versiunea OS10.3.3 functioneaza sa te conectezi pe blockchain.info?Pe os10.3.2 nu pot sa accesez contul "browserul nu este compatibil'
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry 10 Software”