Probleme stocare datorita "Connect to OneDrive"

Instalare/Update/Probleme
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
citizen_ka
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 19 Iun 2015, 20:23
Model BlackBerry: Leap
OS: 10
Retea GSM: Orange

Probleme stocare datorita "Connect to OneDrive"

Mesaj de citizen_ka »

salut

detin un blackberry leap cu sistem de operare BB10. Am o problema cu stocarea pe care nu o pot rezolva. Memoria interna a telefonului e de 16 GB. Sistemul e ocupat cu 3.68 GB, fisierele de pe Dispozitiv sunt de 1,21 GB, iar Aplicatiile imi indica 7,76 GB din care permanent 4,4 Gb pentru Connect to OneDrive. Initial am crezut ca imi vede fisierele de pe OneDrive, insa dupa ce am am curatat OneDrive-ul la 1 Gb si am dat de doua ori reset telefonului (prin inchidere-deschidere, nu reset la setari din fabrica), continua sa imi indice Connect to OneDrive cu 4,4 Gb. Si mai curios este ca in modul Offline nu se vede niciun fisier de pe OneDrive. Care ar fi solutia ca Onedrive sa nu ocupe acei Gb fara a-l dezinstala? Multumesc.
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: Probleme stocare datorita "Connect to OneDrive"

Mesaj de BBUser »

La fel face si cu box sau dropbox, depinde de setari, din ce cred eu creeaza o imagine identica pe device. Eu am rezolvat prin delogare din aplicatie, dezinstalare, reinstalare. La box ma refer!

Sent from my Passport using Tapatalk
citizen_ka
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 19 Iun 2015, 20:23
Model BlackBerry: Leap
OS: 10
Retea GSM: Orange

Re: Probleme stocare datorita "Connect to OneDrive"

Mesaj de citizen_ka »

multumesc pentru raspuns. dupa ce am facut dezinstalare-reinstalare de doua ori si a ramas indicarea stocarii-fantoma, am instalat versiunea de pe Google Play Store, cata vreme aveam preinstalat Blackberry Google ID. si stocarea si-a revenit la normal. am pierdut integrarea cu File Manager, dar am pastrat aplicatia OneDrive ca externa.
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry 10 Software”