problema memorie si procese care consuma memoria

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria Q10
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
nicc
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 8
Membru din: 01 Iul 2015, 14:26
Model BlackBerry: blackberry q10
OS: OS 10.3.1.2576
Retea GSM: Orange

problema memorie si procese care consuma memoria

Mesaj de nicc »

Am constatat o problema pe telefonul blackberry q10 son 100-3
Am instalat pe el OS 10.3.1.2576 Daca intru in virtual expert La user storage scrie ca am in folosinta 6.1 GB din 16.
Iar daca intru mai in detalii la storage scrie ca 2.28 GB este folosit de system,400 MB si apps 634 MB
De unde aceasta diferenta? Nu folosesc card
De asemenea bacteria se descarca dupa o zi chiar daca am folosit telefonul foarte putin ,am doua poze si doua programe instalate mai mult si nu am descarcari pe el.
Telefonul este in garantie de 8 luni
Nu stiu daca telefonul a fost la fel cind a fost achizitionat.
Credeti ca este o problema?
alt1111
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 9
Membru din: 06 Mar 2015, 17:18
Model BlackBerry: q10
OS: 10.2.1
Retea GSM: Telekom

Re: problema memorie si procese care consuma memoria

Mesaj de alt1111 »

Legat de detaliile despre memorie nu cred ca te deranjează cu ceva (la fel îmi arata și mie) dar bateria sigur are ceva ( la mine ma tine pana la 2 zile și chiar îl folosesc destul de mult) încearcă sa ii dai o resetare la setările din fabrica. Mai mult ca sigur chestia asta se trage de la faptul ca i-ai făcut update :) am citit ca multe BlackBerry q10 se 'comporta' diferit dupa
nicc
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 8
Membru din: 01 Iul 2015, 14:26
Model BlackBerry: blackberry q10
OS: OS 10.3.1.2576
Retea GSM: Orange

Re: problema memorie si procese care consuma memoria

Mesaj de nicc »

Si la mine bateria tine pina la 2 zile daca folosesc economisire baterie.Acum bateria tine in jur de 22 ore si nu il folosesc aproape deloc,memoria este aproape goala.
alt1111
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 9
Membru din: 06 Mar 2015, 17:18
Model BlackBerry: q10
OS: 10.2.1
Retea GSM: Telekom

Re: problema memorie si procese care consuma memoria

Mesaj de alt1111 »

nicc incearca sa selectezi la din setari-retea si conexiuni--retea mobila-mod retea si selecteaza 2G. o sa reusesti sa economisesti ceva baterie. singura chestie e ca netu nu o sa fie asa rapid si nu o sa ai hd voice :) dar la nevoie poti activa 3G (sau 4G daca ai retea)
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Q10”