Problema q10

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria Q10
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
AndreiAlex
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 30 Oct 2015, 15:51
Model BlackBerry: q10
OS: 10
Retea GSM: Orange

Problema q10

Mesaj de AndreiAlex »

Buna ziua. Am o problema la telefonul meu q10 . Am achizitionat un q20 l am activat cu contul pe care activasem si vechiul telefon q10 si a mers toate bune. Dupa care am vrut sa descarc intr o zi o aplicatie de pe q10 si mi a cerut parola de la bbid , o bag si imi spune ca e incorecta si nu am mai incercat l am pus deoparte ca telefon de rezerva . Intr o zi m am gandit sa i dau o resetare generala sa sterg tot din el sa l las in dulap pentru cand voi avea nevoie . I am dat resetare de pe calculator ca de pe telefon nu mergea insa am uitat sa dau anti theft pe off iar acum dupa resetare imi cere bbid il bag si nu mi da voie sa l accesez imi spune ca trebuie sa ma conectez cu contul pe care am lasat anti theft on iar contul respectiv imi merge pe celalalt dispozitiv (q20) . Va rog sa ma ajutati daca puteti . Multumesc
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: Problema q10

Mesaj de BBUser »

Intra de pe comp in BlackBerry account si da-i de acolo un wipe, daca ai contul setat cum spui ar trebui sa il vezi acolo si sa te lase sa iti faci de cap cu el, daca nu...atunci te vede infractor ;)

Sent from my Passport using Tapatalk
AndreiAlex
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 30 Oct 2015, 15:51
Model BlackBerry: q10
OS: 10
Retea GSM: Orange

Re: Problema q10

Mesaj de AndreiAlex »

am doar q20 acum pe contul respectiv iar hard reset i am dat vreo 10 pana acum degeaba. acum ma gandesc sa nu fi intrat in confict ambele telefoane ca dupa ce am bagat contul pe q20 nu mi mai recunostea parola pe q10 cand incercam sa descarc aplicatii insa am sters contul de pe q20 sa fac daca are vreo treaba insa nu sa schimbat nimic
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: Problema q10

Mesaj de BBUser »

Mda ciudat, si mie mi-a sters curvele din contul de bbprotect. In schimb curvele imi cere bbid si introduc acelasi id pe care il am si pe passport si nu sunt probleme! Bbid e unic, poti avea si zece telefoane, nu conteaza. Incearca sa trimiti un mail la BlackBerry! Sau abordeaza-i pe twitter pe canalul oficial, de regula raspund!

Sent from my Passport using Tapatalk
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Q10”