Problema taste Q10

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria Q10
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
SutuCosmin
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 12 Dec 2015, 11:06
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.2.2474
Retea GSM: Vodafone

Problema taste Q10

Mesaj de SutuCosmin »

Salutare, am un telefon BB Q10, inca de cand l-am cumparat era o problema cu tasta H, iar in timp au mai aparut probleme la cateva taste. Trebuie sa apas foarte tare si sa tin apasat timp de 10-15 secunde ca sa se scrie acea litera. Incepe sa-mi fie imposibil sa mai scriu ceva, imi "rup" degetele in tastatura.

Ceva solutii? Exista vreo posibilitate sa apara tastatura pe ecran? Sa folosesc tastatura de pe touchscreen?

A mai trecut cineva prin asa ceva? Ma gandeam sa intreb aici inainte de a-l trimite la un service.

Multumesc anticipat.
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Problema taste Q10

Mesaj de Catalin »

Salut,
Sa apara tastatura pe ecran nu se poate, cel putin eu nu am vazut asemenea setare. Eu l-am trantit si tasta O este acum prea sensibila. Cand apas pe ea isi da dublu click. Eu am gasit pe net multe magazine care vand tastatura, dar din cate stiu eu nu cred ca sunt originale pentru ca blackberry nu ar face piese de schimb. Poate ma insel. Eu o sa o schimb in viitorul apropiat pentru ca nu ma afecteaza foarte mult acum.

http://www.369.ro/cumpara/flex-tastatur ... =shopmania" onclick="window.open(this.href);return false;
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Q10”