Soft GPS pentru Blackberry Q10

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria Q10
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Avatar utilizator
leonard.maximilian
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 05 Feb 2016, 14:53
Model BlackBerry: Q10
OS: 10
Retea GSM: Orange
Localitate: Timisoara

Soft GPS pentru Blackberry Q10

Mesaj de leonard.maximilian »

Ma confrunt cu o problema. Am un Blackberry Q10 cu versiune de software 10.3.2.2836 pentru care am tot cautat un soft de GPS. Versiunile Mireo Don”t Panic, Genius Maps, Nav Free merg doar 7 zile apoi trebuie sa treci la Premium. Eu sint fan iGO (toate versiunile) si am vrut sa incerc sa pun iGO. Am creat pe microSD card un folder iGO si am copiat acolo fisierele si separat Igo.apk. Am instalat aplicatia si surpriza mare ... functioneaza super bine cu exceptia faptului ca imaginea apare doar pe 75% din ecran. Am incercat sa modific rezolutia ecranului din setare telefon (swipe in jos pe ecran), dar degeaba. Mentionez ca telefonul BBQ10 are rezolutie 720x720. Am facut modificari in sys.txt peste tot, interface ..., raw display ..., etc si degeaba. Astept o parere de la un cunoscator, unde ar fi problema ?
Multumesc anticipat de raspuns.
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Soft GPS pentru Blackberry Q10

Mesaj de Catalin »

Salut. Si eu sunt tot fan IGO dar din pacate nu am gasit pana acum nici o varianta care sa fie proiectata pentru rezolutia 720x720. Dupa multe teste cu o gramada de softuri am acum Sygic din Magazin Play.

La fel ca celalalte ai 7 zile gratis pentru versiunea premium. Versiunea premium arata mai stilizata, atata tot. Iarna asta am fost plecat in afara tarii cu Sygic si sunt super multumit de el in lipsa de altceva. Atata timp cat hartile sunt actualizate la zi nu ai nici o problema.

PE BB Z10 IGO mi-a mers bine...
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: Soft GPS pentru Blackberry Q10

Mesaj de BBUser »

Am navfree instalat de peste un an,la fel sygic, intr-adevar la sigic apare un ecran cu update insa dai skip si gata. Navfree nu mi-a cerut niciodata update la premim si l-am folosit si in strainatate. Maps merge foarte bine, la fel si waze.

Sent from my Passport using Tapatalk
Avatar utilizator
leonard.maximilian
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 05 Feb 2016, 14:53
Model BlackBerry: Q10
OS: 10
Retea GSM: Orange
Localitate: Timisoara

Re: Soft GPS pentru Blackberry Q10

Mesaj de leonard.maximilian »

Am renuntat dupa 2 zile de modificari si reinstalari la Igo, ceva nu-i place. Am trecut la NavFree si merge OK. Multumesc colegilor de amabilitate.
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Q10”