z30 configurare gmail

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria Z30
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
silviudarius
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 39
Membru din: 01 Iul 2015, 20:20
Model BlackBerry: Classic
OS: 10.3.2.2474
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Timișoara

z30 configurare gmail

Mesaj de silviudarius »

a mai avut cineva probleme cu, configurarea contului de gmail ?
ps. tocmai am achizitionat un bb z30 nou, si sunt dezamagit foarte tare de butoanele de sunet volum, mi se par o bataie de joc, zornaie ca o jucarie ieftina, sa ma iertati poate am eu o problema... rog niste sfaturi in legatura cu setarile din hub..
multumesc,
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Re: z30 configurare gmail

Mesaj de Static »

congiurarea Gmail este foarte usoara, nu inteleg ce probleme ai putea sa intampini.
Cat despre butoane....din cate stiu eu nu trebuiau sa zornaie...sigur este nou telefonul?
silviudarius
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 39
Membru din: 01 Iul 2015, 20:20
Model BlackBerry: Classic
OS: 10.3.2.2474
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Timișoara

Re: z30 configurare gmail

Mesaj de silviudarius »

in cele din urma am reusit, tot imi aparea o eroare cum ca e posibil ca unele caracteristici sa nu functioneze. ( mutumesc )
cat despre butoane credema sunt de-a dreptul uimit, l-am comandat de pe evomag.ro, produsul ar trebuii sa fie nou, se pare ca e sigililat, nu prezinta uzura, dar e posibil sa nu-mi dau seama de anumite detalii,
ce as putea face sa ma lamuresc, linistesc >?? ( in privinta asta )...
--am cautat pe net despre *problema* asta si am gasit foarte putine lucruri, ce am gasit era despre cineva ce ar fu pus banda adeziza intre capacul din spate si partea cu butoanele... da mi se pare o chestie de prost gust sa iei un telefon cu renume si sa-i pui banda adeziva....
multumesc...
silviudarius
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 39
Membru din: 01 Iul 2015, 20:20
Model BlackBerry: Classic
OS: 10.3.2.2474
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Timișoara

Re: z30 configurare gmail

Mesaj de silviudarius »

DSCN2061(1).JPG

frustrat...!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: z30 configurare gmail

Mesaj de cri.cri »

Nu este normal ca tastele să se miște așa, până acum nu am mai văzut vreun Z30 cu această problemă ! În locul tău aș încerca să-l schimb.
silviudarius
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 39
Membru din: 01 Iul 2015, 20:20
Model BlackBerry: Classic
OS: 10.3.2.2474
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Timișoara

Re: z30 configurare gmail

Mesaj de silviudarius »

nu vreau sa par deplasat sau vreun critic cronic, dar sincer nu stiu ce sa cred, din prima impresie parcă ca am o jucarie in mana, nu mi se pare normal..
ce credeți ca as putea face cu el ținând cont de faptul că, l-am comandat de pe evomag.ro, ca produs nou sigilat, plus am așteptat 8 zile din momentul confirmării comezii, pentru ca dragii noștri compatrioți de la urgent cargus sau pierdut cu firea...
Mai pot preciza ca telefonul l-am cumparat pt mama mea, care avea nevoie de el in timp util, dar asta deja ii alta poveste, eu il folosesc momentan de 3zile pot spune ca se misca bine, bateria este conform așteptărilor. Putin foarte putin cand trec in partea ferestrei cu aplicatii pare ca sacadeaza.. dar repet foarte putin.
Sper sa-mi iasa BlackBerry Classic din service Orange, mie dor de butoanele mele...
Va multumesc pt rabdarea acordata...
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: z30 configurare gmail

Mesaj de cri.cri »

Nicio problemă, avem cu toții răbdare aici-unii mai multă alții mai puțină -, scopul acestui forum este de a ne ajuta între noi cât putem:).
Te cred că ești nemulțumit de faptul că tastele nu sunt fixe cred că oricine ar fi.
Nu știu din păcate cum funcționează evomag.ro dar ai garanție la el sau?
silviudarius
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 39
Membru din: 01 Iul 2015, 20:20
Model BlackBerry: Classic
OS: 10.3.2.2474
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Timișoara

Re: z30 configurare gmail

Mesaj de silviudarius »

Inainte sa comand telefonul am sunat la o gramada de magazine online, unele nu-l aveau pe stoc, altele doar resigilat, la evomag am sunat si acolo de vreo cateva ori bune pana sa pun comanda, iar acum aflu ca in colet se afla doar factura telefonnului si in rest nici o hartie ppe care sa fie mentionat ceva despre garanție..
din pacate coletul a venit cum a venit, am mers eu mai mult la el, decat el la mine si in cele din urma la ridicat tatal meu.. ar fi trebuit sa nu-l mai ridic sub nici o forma la felul in care s-au întâmplat lucrurile..
O sa sun la cei la cei de la.evomag sa cer niste explicații, in rest nu prea stiu cum sa procedez altfel...
Multumesc......
Gabiw
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 38
Membru din: 27 Iun 2012, 17:32
Model BlackBerry: Q10 , iPhone 7
OS: 10.3.2
Retea GSM: Orange
Localitate: Bucuresti

Re: z30 configurare gmail

Mesaj de Gabiw »

Sunt obligati prin lege la 24 luni garantie. Insista sa iti dea garantie sau retur in 14 zile parca.
Mai este si varianta ANPC
silviudarius
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 39
Membru din: 01 Iul 2015, 20:20
Model BlackBerry: Classic
OS: 10.3.2.2474
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Timișoara

Re: z30 configurare gmail

Mesaj de silviudarius »

În cele din urma am certificat de garanție, doar ca el nu mai se trimite în formă fizică ( hârtie tipărită ) ci doar în forma electronică pe site-ul evomag în contul aferent subsemnatului,
Bun asta am clarificat cat despre dubiile mele privind detaliile calitative ale telefonului nu știu ce pot face.. ma gândeam sa găsesc pe cine din raza de acoperire a Timișoarei sau Aradului posesori de același dispozitiv și sa am o comparație cat de cat...
Sau sa încerc sa-l trimit înapoi, și sub ce pretext.. le-as putea zice ca îl simt ca o jucărie și după sa ma ia la 11 metrii!?!?
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Z30”