BlackBerry ID

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria Z30
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Avatar utilizator
DANG3R
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 387
Membru din: 02 Mai 2015, 00:02
Model BlackBerry: Z10
OS: 10.3.3.2205
Retea GSM: Telekom
Localitate: Alexandria

Re: BlackBerry ID

Mesaj de DANG3R »

cri.cri scrie:@danger
Dacă citești tu cu atenție vei vedea că noi îi răspundem lui alexDB care nu și-a șters nicidecum ID-ul :)
Greseala mea :D Oboseala si graba isi spun cuvantul :))
Trimis de pe telefonul smartphone BlackBerry 10.
alexDB
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 9
Membru din: 30 Oct 2016, 17:28
Model BlackBerry: z 30
OS: 10
Retea GSM: Vodafone

Re: BlackBerry ID

Mesaj de alexDB »

un service bun imi recomanda cineva?multumesc
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: BlackBerry ID

Mesaj de BBUser »

Pai depinde ce vrei sa ii faci! Hardware ar trebui sa se descurce mai toti care sunt vechi/mari in ale service-ului. Pana la urma e electronica nu e chirurgie pe creier. Software, mai complicat, in afara de decodari oricum nu prea au ce sa ii faca altceva decat ii poti face si tu. Parca ziceai ca este luat de la cel, trimite-l la ei daca mai e in garantie.

Sent from my Passport using Tapatalk
alexDB
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 9
Membru din: 30 Oct 2016, 17:28
Model BlackBerry: z 30
OS: 10
Retea GSM: Vodafone

Re: BlackBerry ID

Mesaj de alexDB »

cel?raspunsul lor la problema de software este sa schimbe display-ul,placa de baza si carcasa..contra cost evident pentru ca este iesit din garantie telefonul din cauza unor zgarieturi si a unor cazaturi...dehhh!!!deci ...este simplu...ai o problema cu recunoasterea id-ului...schimba cu incredere display-ul si se va rezolva-cel style!uraaaaa
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: BlackBerry ID

Mesaj de BBUser »

Nu te supara insa niciun service din lume nu iti ofera garantie la id-ul /parola de logare la telefon. Normal ca iti schimba placa de baza, asa ai un ALT telefon in care sa iti bagi id-ul pe care ti-l creezi. Oricum din cate am vazut, ceva este in neregula in explicatiile tale. Tu ti-ai pus aceeasi parola la contul de BlackBerry ca cea de la yahoo, sau cel putin asa iti amintesti. In contul de mail,yahoo ar trebui sa ai un mail de confirmare a crearii contului BlackBerry, eu zic sa pleci de la acel mail de confirmare si sa urmezi pasii de recuperare parola. Trimite mailul respectiv la BlackBerry, cere-le sa iti rezolve problema care, daca este problema de id atunci este problema lor. Si asa mai departe. Au si chestiile astea de protectie un scop, ca daca ar putea toti sa hacuiasca un BlackBerry atunci nu si'ar mai cumpara din start, si-ar lua androizi! Bafta, desi am mari dubii....

Sent from my Passport using Tapatalk
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Z30”