Ajutor - Reload softwares 507 pentru BB 9500

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 9500
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Ridlab
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 27 Noi 2011, 13:31

Ajutor - Reload softwares 507 pentru BB 9500

Mesaj de Ridlab »

Salut, am un blackberry 9500 storm decodat si in urma cu cateva zile am zis sa-mi upgradez softul 4.7 cu 5.0. Citiind 1000 de forumuri, descarcand softul si programul bbsak, m-am apucat de treaba. Am facut totul ca la carte,dar...n-am reusit. :( , desi am facut asta o zi intreaga respectand tot ce am gasit pe forumuri. Imi apare pe ecranul alb '''reloaded softwares 507'''..Sunt disperat, pt ca am mare nevoie de telefon, iar o resoftare costa 70 ron ,iar eu nu dispun momentan de banii acestia.....Astept o parere. Multumesc anticipat.
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Ridlab scrie:Salut, am un blackberry 9500 storm decodat si in urma cu cateva zile am zis sa-mi upgradez softul 4.7 cu 5.0. Citiind 1000 de forumuri, descarcand softul si programul bbsak, m-am apucat de treaba. Am facut totul ca la carte,dar...n-am reusit. :( , desi am facut asta o zi intreaga respectand tot ce am gasit pe forumuri. Imi apare pe ecranul alb '''reloaded softwares 507'''..Sunt disperat, pt ca am mare nevoie de telefon, iar o resoftare costa 70 ron ,iar eu nu dispun momentan de banii acestia.....Astept o parere. Multumesc anticipat.

Ai pm..................
:)
VictorCroitor
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 8
Membru din: 25 Feb 2012, 17:40

Mesaj de VictorCroitor »

Nu ai nevoie decit sa intalezi OS pe telefon! Poti sa decarci de aici https://rapidshare.com/#!download|389tl ... 7345E1|0|0"> OS 5 sau poti sa instalezi Desktop Manager care o sa propuna singur un update.
VictorCroitor
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 8
Membru din: 25 Feb 2012, 17:40

Mesaj de VictorCroitor »

Poti sa descarci de aici http://crackberry.com/leaked-blackberry ... -5-0-0-216 soft-ul si ai si user guide de instalare.
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Daca îmi permiţi îţi dau un sfat amical:

Pe viitor, uită-te la data ultimei postări când vrei să dai un reply într-un topic şi nu mai fă post dublu, foloseşte funcţia de EDIT pentru a adăuga ceva.

În rest... numai bine! :)
:)
vict0r1987
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 25 Noi 2012, 13:48

Mesaj de vict0r1987 »

Va salut!Am si eu problema cu al meu telefon.Cand vreau sa ii bag softul cu BBSAK,imi spune ca nu e nici un os instalat.Am incercat in toate felurile.Si a ramas blocat,cu textul Reload Software:507.Telefonul este un BB 9530,adus din Africa.Am vrut sa il resoftez,deoarece nu mai mergea bine.De exempu,cand voiam sa formez un numar,tastele 0 si 7 nu mergeau de nici un fel,la tastatura QWERTY erau anumite litere care la fel,erau moarte.Daca dadeam tap pe o setare,si voiam sa o schimb,trebuia sa il intorc pe toate partile.Si asa am ajuns sa nu il mai pot utiliza.Ma poate ajuta si pe mine cineva?Am ramas fara telefon,si e rau.Multumesc anticipat.
Byencutza Byencutza BYa
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 13 Oct 2013, 14:21

Mesaj de Byencutza Byencutza BYa »

buna,am blackberry bold 9000 si am zis sa-mi upgradez softul am dat update dar pe ecran imi apare reload software 507?ma poate ajuta cineva?
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Trebuie rescris software... Pe forum gasesti tot ce ai nevoie pentru a rezolva problema!!
:)
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Storm - Seria 9500”