eroare la upgrad

Instalare/Update/Probleme
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

S-a rezolvat cu ajutorul tool-ului BB.E.F prin comanda Load NoJvm si un firmware unbranded. A mers perfect încă odată tool-ul pe win 7.

Încă un utilizator de bb şi al forumului mulţumit. :o
:)
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

Dixon , sincer ma bucur ca ajuti pe x si pe y , asa ar trebui sa fie toti romanii in general , inteleg ca situatia financiara a fiecaruia conteaza dar parca PREA disperatii sunt unii cateodata dupa 40-50 de lei , tine`o tot asa , si sper sa nu supar pe nimeni ca am postat aici acest mesaj.
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Da, într-o oarecare măsură ai dreptate.... asta este, dar...să fim sănătoşi.

Este adevărat că unii după ce că vor să facă economii, mai sunt şi "puturoşi" pe deasupra, le este lene să caute ce au nevoie şi aşteptă mură-n gură... Dar ce să le faci!? Asta este...

Supărător este faptul că vin pe forum, cer ajutor fără să se obosească să caute ceea ce îi interesează. Primesc acel ajutor, mulţumesc celui care l-a ajutat (în puţine cazuri) apoi nu mai intră pe forum decât dacă mai au vreo problemă. Contribuţia lor pe forum fiind 0.
Cred că în sensul acesta trebuie luate unele măsuri.
Ca să primeşti ajutor ar trebui să contribui cu ceva(este părerea mea) , sau măcar dacă ai primit un ajutor cât de mic, fi activ şi ajută la rândul tău pe altcineva... În felul acesta mulţumeşti forumului pentru ajutorul primit, respectiv comunităţii.
Defapt.... care comunitate!!
:)
mauu26
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 9
Membru din: 28 Feb 2012, 16:38
Localitate: Ploiesti

Mesaj de mauu26 »

mauu_mc@yahoo.com este id-ul meu Dixon daca poti sa ma ajuti si pe mine cu aceeasi problema mersi frumos
Închis

Înapoi la “OS 5”