limba romana...

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 9300
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
pontos
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 26 Aug 2012, 23:20

limba romana...

Mesaj de pontos »

Salut , nu demult mi-am luat un BB9300 si are doar limba engleza ... cum as putea sa bag limba romana pe el ... MULTUMESC!
stelian302
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 180
Membru din: 31 Oct 2011, 21:59
Localitate: Fagaras

Mesaj de stelian302 »

instalezi Desktop Manager
descarci ultima versiune de soft - http://us.blackberry.com/support/apps-a ... sites.html
o instalezi in calculator stergi fisierul Vendor.xml din c:\program files\common files\research in motion\apploader .deschizi aplicatia Loader.exe din acelasi director
dupa ce ti se deschide Loader.exe trebuie sa ai si sa bifezi limba romana (cand ti se deschid aplicatile care vor fi instalate in telefon).sau mai poti incerca mai simplu deschizi Desktop Manager si te duci la Applications ,la language apesi limba romana pe + (instal) bine daca e limba romana eu nu am bb9300 ca sa stiu si dai apply ,dreapta jos.
pontos
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 26 Aug 2012, 23:20

Mesaj de pontos »

nu imi apare languange la applications.... si nici sa bifez limba romana..........
stelian302
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 180
Membru din: 31 Oct 2011, 21:59
Localitate: Fagaras

limba romana...

Mesaj de stelian302 »

Ma mira ,aveam un BB 8300 ,plus ca si la BB 9900 apare .
Ai deschis Desktop Manager ,la aplicatii ,ce apare?(Nu e nici o limba sa o instalezi).
Sent from my Blackberry Bold 9900.
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Curve 3G - Seria 9300”