Problema blackberry 8320

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 8300
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Închis
george25
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 21 Noi 2012, 18:07

Problema blackberry 8320

Mesaj de george25 »

Am cumparat un telefon blackberry 8320 de la un prieten si eu niste probleme :

1 ) am facebook instalat si nu merge , imi apare : you are currently on a service plan that does not support this application facebook

2 ) am messengerul instalat si nu merge , imi apare : service not enabled for this handheld

3) cand intru pe internet , pe unele site-uri de la blackberry de unde pot descarca aplicatii imi apare : a communication failure has occurred. the server may be busy blackberry

4 ) am instalat Desktop Manager si nu imi merge , imi apare : No profiles have been created . To create a new profile , use the Mail icon in the Control Panel . si dupaia : Warning : Use the "Connestions Settings" dialog under the Options menu ti specify the comunication settings you wish to use .

http://imageshack.us/photo/my-images/855/uikluilui.jpg/

Cine ma poate ajuta cu aceste probleme ? si sa imi explice cum pot instala aplicatii .

Multumesc frumos .
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

Ai abonament BIS?

Cat despre BBDM, verifica porturile si vezi pe ce port te conectezi. Si telefonul sa fie in mod USB..
Me like Berryes!
george25
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 21 Noi 2012, 18:07

Mesaj de george25 »

nu am abonament blackberry... am reusit sa imi conectez telefonul , era de vina cablu de date ..

si in legatura cu internetu..messengerul , facebook , youtube , mail .. mai mullte.. nu imi merge deoarece nu am abonament de la ei . nu se poate face ceva ca sa mearga si alea ?

am instalat UC Browse si merge doar facebook , atat..
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

nope, nu se poate face...iti trebuie abonament BIS.
Me like Berryes!
Închis

Înapoi la “BlackBerry Curve - Seria 8300”