problema folosire skype

Instalare/Update/Probleme
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
richard1972
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 13
Membru din: 25 Ian 2014, 21:02

problema folosire skype

Mesaj de richard1972 »

Bună seara. Am o rugăminte la cine ma poate ajuta cu un sfat. Am descarcat din magazinul Blackberry aplicația Skype dar nu o pot activa deoarece ( îmi apare pe ecran) nu am instalata aplicația google play service. Ce legătură are una cu alta?. Mulțumesc anticipat pentru ajutor.
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: problema folosire skype

Mesaj de cri.cri »

Deși l-ai luat din BlackBerry World, este o aplicație android la bază.. În ultima vreme îmi face și mie figuri, aceeași problemă ca la tine. Încearcă să redemarezi telefonul ținând apăsate ambele taste de volum 10 secunde( în acest fel se restartează și Android runtime).
richard1972
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 13
Membru din: 25 Ian 2014, 21:02

Re: problema folosire skype

Mesaj de richard1972 »

Mulțumesc mult cri.cri. Mai am o întrebare: am încercat sa instalez din magazinul google, aplicația google service și nu ma lasă, ai idee ce pași mai trebuiesc urmați. O seara buna îți doresc.
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: problema folosire skype

Mesaj de cri.cri »

Google Service nu funcționează pe OS10(Google impune prea multe condiții pe care BlackBerry nu vrea să le accepte în OS10) . Se pot instala dar nu va funcționa.
richard1972
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 13
Membru din: 25 Ian 2014, 21:02

Re: problema folosire skype

Mesaj de richard1972 »

Am înțeles. Mulțumesc mult de răspuns cri.cri.
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: problema folosire skype

Mesaj de BBUser »

Am primit si eu update la skype, insa inainte de orice update citesc reviewurile, in cazul asta sunt multe negative in special legate de buguri de functionare asa ca nu am facut update, merge perfect varianta instalata din bbworld la inceputul lunii. Referitor la prostiile cu google exista o varianta de instalare cu 3 softuri care simuleaza google services -gasesti pe crackberry procedura. Nu recomand insa deoarece majoritatea aplicatiilor instalate nu functioneaza corespunzator si in plus vei avea o gramada de erori pe ecran cum ca google services stopped working, eu am remediat astea printr-un wipe. Cauta in amazonappstore ce iti trebuie sau cauta aplicatii alternative e sfatul meu.

Sent from my Passport using Tapatalk
richard1972
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 13
Membru din: 25 Ian 2014, 21:02

Re: problema folosire skype

Mesaj de richard1972 »

Mulțumesc mult de sfat. Am dezinstalat Skype și folosesc Blackberry messenger.
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry 10 Software”