[TUTORIAL] Cum puteti instala Google Play Store pe OS 10

Discutii despre aplicatii si jocuri Android pentru telefoanele BlackBerry cu OS 10
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: [TUTORIAL] Cum puteti instala Google Play Store pe OS 10

Mesaj de cri.cri »

Am actualizat fișierele în primul post.
xedos6
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 13
Membru din: 14 Ian 2016, 22:40
Model BlackBerry: PassportSilverEditio
OS: os10
Retea GSM: Digi Mobil

Re: [TUTORIAL] Cum puteti instala Google Play Store pe OS 10

Mesaj de xedos6 »

Pentru patch trebuie calculator sau merge de pe telefon?
Am intrat pe crackberry dar nu am înțeles exact cum se face! Am avut google store dar l-am dezinstalat pentru ca îmi cereau google servicii mai toate aplicațiile!
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: [TUTORIAL] Cum puteti instala Google Play Store pe OS 10

Mesaj de cri.cri »

Pentru Lucky Patcher nu ai nevoie de PC îl poți instala direct de pe telefon.
Avatar utilizator
Ciupanezul
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 73
Membru din: 19 Ian 2011, 23:36
Model BlackBerry: BlackBerry Classic
OS: 10.3.2.2836
Retea GSM: Orange
Localitate: Sector 6, Bucuresti, Romania
Contact:

Re: [TUTORIAL] Cum puteti instala Google Play Store pe OS 10

Mesaj de Ciupanezul »

cri.cri scrie:Buna tuturor,

utilizatorii de BlackBerry 10 știu majoritatea, ca în sistem este implementata posibilitatea instalării aplicațiilor android(apk). Din păcate, nu toate aplicațiile funcționau, mai ales cele care cereau google service precum și cele care erau contra cost. Toate acestea aparțin trecutului datorita unui dev(cobalt-pe care l-am întâlnit pe crackberry precum și în alte forumuri din Germania și Elveția) care a reușit sa modifice Google Services!!! Datorita lui, putem instala Google Play Store pe BlackBerry 10 si ne putem bucura de aceleași facilitați ca userii de Android: download și instalare de aplicatii din Google Store direct pe BlackBerry chiar dacă sunt contra cost. Am testat pe BlackBerry Passport si sunt de-a dreptul impresionat de modul de funcționare: IMPECABIL!!!
Toate aplicațiile mele sunt afișate chiar și cele cumpărate! Si acum la treabă:

Downloadați următoarele fișiere(direct pe BlackBerry, nici macar nu aveti nevoie de pc):
1. Google Play Store:
https://mega.nz/#!QocQDarB!893tZwzNbza_ ... iY0gU6Os0o

2. Google Account Manager:
https://mega.nz/#!09dThIRI!ctFgVBHyi0Is ... Gxyp7HkB1k

3. Google ID:
https://mega.nz/#!t8MUDKpZ!Fdeu0Emvbe4g ... u98yNvPtWU

Instalați fișierele in următoarea ordine:
1. Google Account Manager
2. Google ID
3. Google Play Store

După aceea :
1. Deschideți Google Play Store care va cere sa introduceți datele contului gmail(adresa de mail si parola). Odată introduse închideți aplicația.
2. Deschideți Google ID care va spune ca nu aveți nici un Google ID configurat:
IMG_20141228_082303.jpg
faceți click pe obtain a Google ID, apoi introduceți din nou datele contului gmail(mail si parola).
IMG_20141228_082335.jpg
3. După aceasta închideți Google ID și începând de aici aveți posibilitatea a utiliza Google Play Store pe BlackBerry 10! Deschideți Google Play Store unde puteți cauta, downloada(cumpăra) aplicații direct din Play Store, în plus aveți și posibilitatea de a va recupera banii în cazul ca ați cumpărat o aplicație și nu va place!
IMG_20141228_082900.jpg
Ce ar mai fi de spus, ar fi ca funcționează începând cu sistemul de operare 10.3. unii utilizatori au confirmat însa ca ar funcționa și cu 10.2.1 Nu pot sa ma pronunț deoarece am testat doar pe 10.3.1.

Acestea fiind spuse, va doresc mult succes la instalare și HAVE FUN cu Google Play Store!!!

Cristian
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Actualizat 10.01.2016
Link-ul unde le puteti downloada si pe telefon si oriunde este: http://www.bberry.ro/playstore" onclick="window.open(this.href);return false;
tobi84
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 05 Iun 2016, 17:06
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.2.2836
Retea GSM: Vodafone

Re: [TUTORIAL] Cum puteti instala Google Play Store pe OS 10

Mesaj de tobi84 »

Salut.Am un Q10 cu os 10.3.2.2836 si am incercat sa bag playstore.problema e ca dupa ce instalez google acount si ID nu merge sa instalez playstore..imi da "unable to install app. Am descarcat fisierele de pe link-ul de mai sus..am mai incercat si alte fisiere de pe alte site-uri(crackberry etc) si am aceasi problema cu playstore.
multumesc anticipat
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: [TUTORIAL] Cum puteti instala Google Play Store pe OS 10

Mesaj de Catalin »

Un print screen? Daca tot nu merge exista alternativa Snap care este tot Google Play.
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
platinio
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 03 Mai 2016, 09:49
Model BlackBerry: Z10
OS: BlackBerry
Retea GSM: Vodafone

Re: [TUTORIAL] Cum puteti instala Google Play Store pe OS 10

Mesaj de platinio »

Salut
La blackberry z10 nu pot sa ma conectez la UBER, pe link-ul direct. Imi da mesajul "error - network error si ok". Ce poate sa fie?
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: [TUTORIAL] Cum puteti instala Google Play Store pe OS 10

Mesaj de cri.cri »

Când îți dă eroarea, în momentul când vrei să descarci aplicația sau după instalare când o deschizi?
platinio
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 03 Mai 2016, 09:49
Model BlackBerry: Z10
OS: BlackBerry
Retea GSM: Vodafone

Re: [TUTORIAL] Cum puteti instala Google Play Store pe OS 10

Mesaj de platinio »

Deci, instalatia am descarcat-o din google play, dar nu merge cand vreau sa ma loghez. Imi da eroare respectiva.
Am gasit pe forumuri ca poti sa te loghezi din browser "https://m.uber.com". Imi deschide o fereastra la fel ca in aplicatie si imi da aceeasi eroare cand incerc sa ma loghez.
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: [TUTORIAL] Cum puteti instala Google Play Store pe OS 10

Mesaj de cri.cri »

Uber nu funcționează pe OS10 chiar dacă ai reușit să o instalezi deoarece are nevoie de Google Play Services. Ai încercat în browser să activezi modul desktop și să încerci să intri pe pagina normală uber?
Scrie răspuns

Înapoi la “Aplicatii Android pentru BlackBerry 10”