Impresie BBerry.ro

Aici puteti sa va spuneti parerea despre forum. Daca aveti o idee sau daca ati dori o rubrica noua pe forum postati aici!
Închis
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Impresie BBerry.ro

Mesaj de Dixon »

Catalin scrie:S-ar putea sa fie incompatibila noua versiune de software cu hardware-ul telefonului
O mica precizare, incompatibilitati intre soft si hard am intalnit des la bb old security(8100, 8800, 8300..)
La modelele noi, nu cred ca este cazul deocamdata, stai sa mai apara inca vrea 10-15 update-uri apoi poate vor aparea si la astea noi, probleme. Sa speram ca nu totusi...


Si apropo, daca vrei sa stii cu exactitate care-i criteriul de upgradare/rescriere al Os la un bb si pe ce se bazeaza desktop manager cand cauta acctualizarile pentru anumit model de telefon, nu ezita sa ma contactezi. Poate , ai timp/rabdare mai multa ca mine si faci un tutorial.

Sfat:
Daca vreti ca acest forum sa aibe "rating" mai mare, trebuie sa aduce-ti informatii utile cat mai multe pe forum si pe cat posibil sa raspundeti voi moderatorii problemelor celor care sunt noi veniti. Bineinteles ca, si membri bebe v-or trebui sa isi impartaseasca din experientele lor,si sa contribuie si ei cu informati noi sau completari. Adica mai mult de la voi, si mai putin de la ei....aici mi se pare ca se astepta invers.
Daca sfatul meu deranjeaza, sterge-l, daca nu este locul potrivit, mutatil...


Numai bine.
:)
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

Nu ma deranjeaza cu nimic.... ne trebuie si pareri si impresii pentru ca forumul sa fie ok! Treaba este ca acest forum s-a nascut datorita faptului ca am achizitionat un BlackBerry si nu gaseam nimic pentru el pe internet... si am spus sa fondez eu o comunitate de acest gen in romania... nu am nici service gsm, nu m-am priceput nici la telefoane prea mult de-a lungul timpului si tot asa... vreau sa invat acum deodata cu voi sa folosesc un BlackBerry la adevarata lui valoare!

Iar cu timpul este cam greu si la mine... incep programul la 7:30 si termin seara pe 19-20..... asta este viata de santier ce sa-i faci daca mi-a trebuit facultate de constructii!

Moderatori inca nu avem... sunt cam singur singurel pe aici deocamdata, totul e facut de mine! :p

Bafta!

P.S: O sa mut subiectul la categoria Forum Feedback!
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Vad ca nu toata lumea de pe forum au rank de membru bebe, deaceea am crezut ca aveti si moderatori, Un ex:Supreme Bberry.ro... Ma rog asta are mai putina importanta. Eu m-am inscris aici ca sa invat cate ceva, si cand spun asta ma refer la cu totul altceva decat programatul acestor terminale bb. Tot ce tine de programat, resoftat, resetat stiu,(bine nu chiar tot) . Faptul ca nu sti mare lucru despre aceste telefoane nu constituie o problema, insa ai nevoie de 2-3 moderatori care sa sustina acest forum, ca el sa prospere. Daca astepti sa vina userii cu informatii noi pe forum...mai bn il inchizi in baza asta. Nu vreau sa fiu inteles gresit dar pe o scara de la 1 la 10 daca ar trebui sa dau o nota informatiilor gasite pe acest forum cred ca este undeva in jurul lui 2 cu indulgenta. Ai amintit de service gsm, da, te asigur ca sunt multi si in service-uri gsm care habar nu au cu ce se mananca bb...
In fine sa speram ca se vor schimba unele lucruri, si incet incet va prinde viata si acest forum.
:)
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

Membru Bebe este denumirea pana in 50 de posturi, dupa 50 de posturi titulatura se modifica automat in membru si asa mai departe! Supreme BBerry este asociatul meu in acest forum (pe acte) , deci nu este un user activ, nu are treaba cu BlackBerry in general!

Moderatorii nu se gasesc chiar asa usor... cu aceasta ocazie iti propun si tie sa fi moderator :) . Sa speram ca se vor schimba lucrurile in bine!

Bafta!
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Catalin scrie: Moderatorii nu se gasesc chiar asa usor... cu aceasta ocazie iti propun si tie sa fi moderator :) .

Iti multumesc, am sa ma mai gandesc la acesta propunere. Insa cred ca nu a-si fi cel mai potrivit pentru acest post de moderator.
Motivele sunt simple:
- nu utilizez in mod frecvent vreun model de bb, desi imi trec ff multe prin mana si sunt fascinat de ele.
- nu am rabdarea necesara de-a face tutoriale
- timpul limitat...

Insa cum am mai spus voi mai reflecta la propunerea ta. Chiar mi-ar face placere sa vad cati mai multi utilizatori de bb, si chiar ai forumul-ui(nu neaparat cu probleme)


Br. Dixon
:)
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

Propunerea ramane in continuare valabila... ma contactezi pe PM daca te hotarasti! Multumesc!
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Închis

Înapoi la “Forum Feedback, Cereri si Reclamatii”