Lipsa aplicatii dupa security wipe

Socializare, Internet si Retea, Softuri GPS si Harti, Software, Unelte Office, Teme si Sonerii, Muzica, Video, Foto, Jocuri, Altele
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Nicu_xxl
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 05 Mar 2017, 03:17
Model BlackBerry: Blackberry Playbook
OS: 2.1.0.1282
Retea GSM: Digi Mobil

Lipsa aplicatii dupa security wipe

Mesaj de Nicu_xxl »

Salutare tuturor! recent mi-am cumparat si eu Blackberry Playbook, 32 Gb si 4G la pret de chilipir. Persoana care mi l-a vandut spunea ca s-a saturat sa rezolve aceasi problema despre care va scriu si eu acum. Dupa efecturarea unei "security wipe", pe tableta nu mai apare nici o alta aplicatie in afara de browserul de internet. Am tot cautat pe net diverse solutii dar n-a functionat nici una (sau nu m-am descurcat eu cu nici una). Stie cineva ce anume trebuie sa fac in asa fel incat sa-mi apara pe tableta aplicatiile pre-instalate? Nu stiu cum exact sa procedez si sunt sigur ca mai trebuie sa existe cineva pe aici care sa fi avut aceasi problema.

Imi cer scuze anticipat daca s-a mai postat acest subiect si anterior. Eu unul n-am gasit nimic despre asa ceva.

Multumesc anticipat pentru ajutor.
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: Lipsa aplicatii dupa security wipe

Mesaj de cri.cri »

Descarcă fișierul acesta:

https://mega.co.nz/#!UoEBVKKR!DL49KWd_9 ... BIH_k39Qbc" onclick="window.open(this.href);return false;

Despachetează acest fișier(este sistemul de operare) după care conectează tableta la pc. Fa dublu click pe fișierul exe. Sistemul de operare va fi instalat din nou iar după redemararea tabletei vei avea un sistem funcțional.
Să ne spui și nouă dacă te-ai descurcat.
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: Lipsa aplicatii dupa security wipe

Mesaj de cri.cri »

@Nicu_xxl
Ai reușit să faci ceva?
Scrie răspuns

Înapoi la “Aplicatii si Jocuri”