blackberry cumparat nou si care are imei blocat pe motiv de furt/pierdere

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 9500
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Închis
liviuoniga
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 21 Feb 2011, 10:37
Localitate: cluj-napoca

blackberry cumparat nou si care are imei blocat pe motiv de furt/pierdere

Mesaj de liviuoniga »

Am cumparat un telefon nou de la telefonultau.eu si cand am sunat la orange sa imi activez serviciul blackberry mi s-a spus ca telefonul este blocat pe motiv de furt sau pierdere .ce pot face ?stiti cumva un nr de telefon de la bleckberry romania .ideea e ca eu nu am sunat sa blochez telefonul si nu pot sa il folosesc la capacitatea lui .multumesc
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

Ai incercat sa suni la http://www.telefonultau.eu ca sa iti dea o solutie? Ei ar trebui sa rezolve situatia... cine stie de la cine au importat telefonul...
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
liviuoniga
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 21 Feb 2011, 10:37
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de liviuoniga »

am sunat si mi-au spus ca cei de la tehnic nu au telefon si mi-au dat un mail .le-am scris dar inca nu mi-au raspuns .
Am nevoie de un nr de telefon sa vb cu cei de la blackberry sa vad cand ,de ce si cine a blocat telefonu ?
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

Ce nesimtiti... iti dai seama ca ditamai firma are telefon de contact... nu ii lasa... stai pe capul lor... NU II LASA!
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
Avatar utilizator
Ciupanezul
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 73
Membru din: 19 Ian 2011, 23:36
Model BlackBerry: BlackBerry Classic
OS: 10.3.2.2836
Retea GSM: Orange
Localitate: Sector 6, Bucuresti, Romania
Contact:

Mesaj de Ciupanezul »

liviuoniga scrie:am sunat si mi-au spus ca cei de la tehnic nu au telefon si mi-au dat un mail .le-am scris dar inca nu mi-au raspuns .
Am nevoie de un nr de telefon sa vb cu cei de la blackberry sa vad cand ,de ce si cine a blocat telefonu ?

La acest numar de telefon trebuie sa suni: +1(519) 888-7465 de-acolo iti fac ei legatura in alta parte.

Dar chestia este ca odata cumparat telefonul de la astia, s-ar putea sa fi fost furat inainte de a ajunge la ei si le-ai putea crea probleme si lor.

Incearca sa discuti cu ei inainte sa suni la RIM BlackBerry si daca nu ajungi nicaieri atunci suna la RIM.
Exceptional nu-i destul, Blackberry este suficient.
Ciupanezul
tzaky
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 12
Membru din: 20 Feb 2011, 21:31
Localitate: Adjud
Contact:

Mesaj de tzaky »

Incerca http://forum.bberry.ro/showthread.php?2 ... BlackBerry. e posibil sa merga dar adio garantie de la firma de unde l-ai cumaparat daca ti-au dat asa ceva.
huian
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 95
Membru din: 20 Iul 2011, 09:16
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de huian »

cum ti-ai dat seama ca ai imei-ul blocat,am luat un telefon s.h practic de la un necunoscut,pur si simplu mi-a placut,cum as putea sa verific daca am sau nu probleme cu el
Închis

Înapoi la “BlackBerry Storm - Seria 9500”