display KeyOne

Discutii generale despre telefonul BlackBerry DTEK 70 alias Mercury
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
bogdanpufan
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 10 Aug 2017, 22:22
Model BlackBerry: Keyone
OS: Android
Retea GSM: Vodafone

display KeyOne

Mesaj de bogdanpufan »

Salutare la toata lumea,

Sunt membru nou pe acest forum, si deja vin aici cu o problema destul de mare pentru mine,
Dupa ce am avut timp de doi ani un BB Passport de care am fost foarte multumit; acum fix 10 zile l-am achizitionat pe BB KeyOne..... problema este ca azi l-am scapat pe beton si i-am facut dysplay-ul tandari...cand l-am cumparat am luat doar husa de protectie ,nu si folie, culmea e ca din husa mi-a scapat, oricum cred ca si daca avea folie la cum a cazut tot se spargea, poate nu se facea chiar asa praf.

Acum...poate cineva sa-mi spuna de unde pot sa achizitionez un display nou , iar daca gasesc , unde pot sa-l si schimb fara sa ramana urme ca ar fi fost umblat la el ???

P.S. telefonul merita toti banii, eu sunt incantat de el , doar ca=--nu inteleg de ce nu gasesc pe site-uri componente pt el .

Va multumesc !!!
mugurel
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 42
Membru din: 25 Apr 2017, 13:38
Model BlackBerry: Blackberry KEYone
OS: Nogat
Retea GSM: Vodafone
Localitate: Râmnicu Vâlcea

Re: display KeyOne

Mesaj de mugurel »

hei, hei!
Sunt un utilizator BBK1 din iunie.
Am avut și Sony. Pe mine cel mai mult m-a enervat la Sony fragilitatea ecranului. Nu am schimbat decât 3 ecrane. Pe toate le-am fisurat când m-am dezbrăcat în baie, telefonul Sony fiind în buzunar. Mi s-a părut extrem de sensibil în comparație cu BlackBerry, cel pe care îl aruncam pe jos, de nervi, oricând, și nu pățea nimic.
Acum, utilizator de BlackBerry K1, recunosc că este mai rezistent decât orice Samsung sau Sony.
Dar merge perfect.
Cred că sunt piese pe CrackBerry
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: display KeyOne

Mesaj de BBUser »

Pe ebay? ''fara urme ''?? :) :)

Sent from my Passport using Tapatalk
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry KEYone”