SOLUTII GASITE FACEBOOK, YOUTUBE, NAVIGATIE, BT, BROWSER

Instalare/Update/Probleme
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
rusuclaudiu1988
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 25 Sep 2017, 13:04
Model BlackBerry: Blackberry Classic
OS: Blackberry 10.3.3
Retea GSM: Vodafone

SOLUTII GASITE FACEBOOK, YOUTUBE, NAVIGATIE, BT, BROWSER

Mesaj de rusuclaudiu1988 »

Buna seara tuturor,
Fiind o fire mai pretentioasa (chitibusar din ala care vrea si cu **** in *** si in rai am cautat, butonat incercat, resetat si pot sa spune ca am ajuns la forma finala a telefonului cu ultimele apk-uri care pot functiona pe el. Practic este varianta full din punct de vedere software.
Din fericire, nu vad de ce sa nu o faca cel putin un an, doi de acum incolo. Spun asta pentru ca pe zi ce trece ma indragostesc mai mult de tastatura, predictiile in romana superbe, mailul impecabil, notificarile real time si modul de gestiune cu aplicatiil native pentru pdf, ppt, word si traiasca excel-ul. Comparativ cu S7, dupa remarca posesorului ca BB e telefon pentru cei de 40-50 de ani, deschide un pdf de 50 de pagini mai rapid. Mult mai rapid. Testat.

Majoritatea aplicatiilor instalate merg si instalate si versiunea Bar. Poate e doar o impresie, dar parca se misca o idee mai bine daca este bar. App, asta este site-ul de unde am luat o multime de aplicatii. O sa vedeti ca are si youtube, si OLX, si Uber si facebook, si messenger, si whatsapp etc. Trebuie doar sa aveti rabdare. https://apps.goodereader.com/apk-2-bar/" onclick="window.open(this.href);return false;

1) FACEBOOK. Am descarcat Face10 de pe bbworld. Versiunea free are anumite limitari dar este full integrata in hub. Asta inseamna ca ti scrie cine te-a taguit, ce status are logodnica, etc dar atunci cand intri pe notificare in hub iti aduce aminte de limitari. Solutia e sa deschizi aplicatia in afara hubului. Oricum, e fain ca nu mai trebuie sa iti verifici contul penru fiecare like

2) FACEBOOK MESSENGER. Nu instalati versiunea face10. E oribila si nu are nici cea mai mica notificare in hub. Merge si o versiune full, nu mai tine minte care dar oricum nu avea video call. Merge perfect Versiunea 1.07157677. Se poate descarca varianta apk. Are notificari in hub. Nu speciale dar are acel clopotel iar in momentul in care primesti un mesaj face binecunoscutul ping. Din setari se poate schimba culoarea ledului dar degeaba schimbi sunetul. Ai control asupra vibratiilor totusi. A, si ca bonus iti apar notificari si in el daca e ceva nou pe pagina ta de FB.

3) WHATSAPP. Se descarca ultima versiune apk si merge brici. Se pot trimite poze doar de pe card/flash dar nu direct din el. Mesageria video merge bine.

4) BROWSER. Din 8 testate cel mai bine se comporta Naija Browser din Amazon appstore. Are full screen, notificari hub, etc. Este foarte foarte rapid. Peste Dolphin, Opera, Firefox si Maxthon. L-am setat ca browser prestabilit. Acum deschid linkurile din mail sau FB direct cu el.

5) YOUTUBE. Pe postul deschis acum doua zile am vazut ca a scris Cri Cri ca nu se mai poate folosi aplicatia. Recomand Mobile Tube de pe Amazon Store care este rapid. Spune ceva de servicii google dar a spus-o o singura data si nu blocheaza aplicatia. O singura data s-a inchis, s-a redeschis imediat si nu a mai spus nimic. Pentru calitate video superioara recomand HD Video for Youtube tot din Amazon dar e o idee mai incet. A treia solutie, youtube varianta apk, 4.5.17. Este perfect functionala. Are aspectul usor invechit dar e mai rapida mult fata de browser si are absolut tot ce ii trebuie.

6) NAVIGATIE. Am instalat Hartile Google. Merg perfect, au indicatii vocale. Instalarea am facut-o cu extensia Chrome incercand cateva variante "bar" pana am gasit-o pe cea digerabila. Chiar daca m-a notificat tot de vreo doua ori ca nu am google services merge brici pe testate. Nu te poti loga totusi.
Waze-ul iar merge struna. Se actualizeaza rapid, te poti loga, etc. Am instalat iarasi varianta apk. Chiar ultima. Aplicatia este complet functionala.
Pentru offline am gasit si este peste orice alta aplicatie OsmAnd+. Recunosc ca e varianta filelist :) dar este actualizata la zi, merge offline impecabil si are indicatii vocale. In modulul online iti estimeaza ETA mai realist decat Waze-ul (scoteam ETA de pe Waze doar daca il faceam pe Fittipaldi gelos), are redirectionarile pentru evitarea traficului la fel de bune ca cele de pe Waze. Este aproape la fel de buna precum Here Maps (avea interfata mai draguta parca). Se poate descarca de pe amintitul site de torrenti.

7) BLUETOOTH. Ultima versiune de Plantronics suportata este Plt Hub 3.8. BBuser, daca citesti ti-o recomand chiar si pentru Voyager Legend. Are functia HD voice care e foarte ok, mai ales daca esti in birou si e galagie. Am descarcat varianta apk in memoria telefonului.

8) UTILITARE. Linkedin Si Skype merg. Nu mai stiu versiune exact din pacate pentru ca am incercat mai multe fisiere bar.
Merge instalat si CamScan. Daca aveti de scanat cateva foi si nu sunteti la birou este foarte util.

9) 9Gag 6.08.03 este o versiune stabila care se misca rapid. Viata fara munca, cafea si 9gag este pustiu.

Sper ca nu v-am plictisit, sper ca nu am repetat foarte multe idei dar am considerat ca nu este o idee rea atunci cand am citit ca nu mai merge youtube-ul fara servicii google iar mie imi mergea pe fundal telefonul pe Mobile Tube.

O seara buna!
Ultima oară modificat 27 Sep 2017, 21:27 de către rusuclaudiu1988, modificat 1 dată în total.
rusuclaudiu1988
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 25 Sep 2017, 13:04
Model BlackBerry: Blackberry Classic
OS: Blackberry 10.3.3
Retea GSM: Vodafone

Re: SOLUTII GASITE FACEBOOK, YOUTUBE, NAVIGATIE, BT, BROWSER

Mesaj de rusuclaudiu1988 »

Rog moderatorii, daca este posibil, sa mute postarea la "Aplicatii pentru Blackberry 10". Am observat ca am postat gresit.
Ambasadorul
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 75
Membru din: 03 Iul 2017, 21:55
Model BlackBerry: Blackberry Passport
OS: os 10.3.3.2137
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Hațeg

Re: SOLUTII GASITE FACEBOOK, YOUTUBE, NAVIGATIE, BT, BROWSER

Mesaj de Ambasadorul »

Mulțumesc Claudiu pentru postare!
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: SOLUTII GASITE FACEBOOK, YOUTUBE, NAVIGATIE, BT, BROWSER

Mesaj de BBUser »

Skype ver 7.43.0.501 dat jos de pe site cu apk-uri!

Sent from my Passport using Tapatalk
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry 10 Software”