KEYone

Discutii generale despre telefonul BlackBerry DTEK 70 alias Mercury
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: KEYone

Mesaj de BBUser »

Ori garantie ori la orice service gsm se rezolva! Stai linistit ca s-a intamplat si la case mai mari, si Passportul a avut probleme similare cu unele terminale!

Sent from my Passport using Tapatalk
Alice maria
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 26 Sep 2017, 13:58
Model BlackBerry: Keyone
OS: Android
Retea GSM: Digi Mobil

KEYone cu display fisurat

Mesaj de Alice maria »

salut!
keyone cu ecranul fisurat. fisura merge pana in butonul "home" de pe ecran. Ma scoate din ce fac fix cand imi e lumea mai draga. Aveti idee unde pot schimba displayul? Au aparut?
Sau daca se dezactiveaza butonul Home ? :)
Multumesc, multumesc, multumesc
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: KEYone

Mesaj de BBUser »

Ceva noutati? Nu mai are nimeni curaj sa cumpere K1?

Sent from my Passport using Tapatalk
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: KEYone

Mesaj de cri.cri »

Ca ce chestie să investească cineva ±600€ într-un telefon care valorează 300€? Doar pentru faptul că are o tastatură și scrie BlackBerry pe el? Am văzut live ambele KEYone în magazin și m-au lăsat rece. În plus a fost o ofertă pentru Black Edition (499€) și totuși nu am fost de loc tentat. Nu se simte ca un adevărat BlackBerry din păcate, tastatura este ca la un telefon de jucărie iar restul...mă rog fiecare trebuie să hotărască singur , dar pentru mine nici KEYone și nici Motion nu sunt BlackBerry ci TCL cu soft făcut de către rămășițele unui concern care pe vremuri s-a numit RIM.
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: KEYone

Mesaj de BBUser »

Of, si eu care credeam, speram.......visam :) :). Biscuiti ! Inteleg ca trebuie sa ma comport frumos cu tocatorul, il asteapta ani de folosire....desi la 300 de verzisori parca as fi riscat sa experimentez!

Sent from my Passport using Tapatalk
Avatar utilizator
Ioan Calin
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Sep 2014, 11:55
Localitate: Timisoara

Re: KEYone

Mesaj de Ioan Calin »

BBUser scrie:Of, si eu care credeam, speram.......visam :) :). Biscuiti ! Inteleg ca trebuie sa ma comport frumos cu tocatorul, il asteapta ani de folosire....desi la 300 de verzisori parca as fi riscat sa experimentez!

Sent from my Passport using Tapatalk
Unde ai găsit KeyOne cu 300 parai?

Trimis de pe Huawei Mate 9
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: KEYone

Mesaj de BBUser »

La abonament :) :) de 15 euro pe luna, rezonabil zic eu si cu resurse mai mult decat suficiente, dupa inmultiri adunari si scaderi iese un cost cu abonamentul de 6 euro, cam mult fata de cat am platit pe passport, la ala am avut cost minus 40 euro dupa 2 ani, insa asta e, ma riscam! O sa merg sa il pipai prin emag si imi fac o idee finala, parca nu am curaj sa il iau pe nevazute ca pe tocator, daca avea os10 atunci il comandam fara sa clipesc, asa....am retineri!

Sent from my Passport using Tapatalk
Avatar utilizator
Ioan Calin
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 55
Membru din: 29 Sep 2014, 11:55
Localitate: Timisoara

Re: KEYone

Mesaj de Ioan Calin »

BBUser scrie:La abonament :) :) de 15 euro pe luna, rezonabil zic eu si cu resurse mai mult decat suficiente, dupa inmultiri adunari si scaderi iese un cost cu abonamentul de 6 euro, cam mult fata de cat am platit pe passport, la ala am avut cost minus 40 euro dupa 2 ani, insa asta e, ma riscam! O sa merg sa il pipai prin emag si imi fac o idee finala, parca nu am curaj sa il iau pe nevazute ca pe tocator, daca avea os10 atunci il comandam fara sa clipesc, asa....am retineri!

Sent from my Passport using Tapatalk
M-am jucat eu puțin cu unul al unui amic, fan Blackberry și el. Dar nu m-a lăsat cu gura căscată. Tastatura pare înghesuită și nu are efectul ăla gen tanc german, pe care încă îl are Passport. De aia am luat Huawei Mate 9, care e brici. Știu că un fan ar fi luat Blackberry, dar din punctul meu de vedere noile Blackberry sunt doar niste telefoane chinezești, mai slabe oricum decât seria Mate de la Huawei. Parca Motion asta nou îmi place mai mult.

Trimis de pe Huawei Mate 9
BBUser
Fan BlackBerry
Fan BlackBerry
Mesaje: 374
Membru din: 27 Sep 2015, 13:16
Model BlackBerry: Passport
OS: 10.3
Retea GSM: Orange

Re: KEYone

Mesaj de BBUser »

429 euro la MediaMarkt cu ocazia BF!

Sent from my Passport using Tapatalk
Avatar utilizator
cri.cri
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 796
Membru din: 04 Dec 2013, 00:15
Model BlackBerry: BlackBerry Z10
OS: Cel mai nou
Retea GSM: Telekom
Localitate: Germania

Re: KEYone

Mesaj de cri.cri »

Da am văzut și eu oferta, dar cum am mai spus înainte nu mă atrage în mod special (nici telefonul și nici prețul).
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry KEYone”