Z10 se stinge random avand baterie

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria Z10
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Z10User
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 26 Mar 2015, 16:39
Model BlackBerry: z10
OS: 10.2
Retea GSM: Orange

Z10 se stinge random avand baterie

Mesaj de Z10User »

telefonul l.am luat SH dar fiind in garantie,garantia am pierdut.o pentru ca am spart displayul si l.am inlocuit acasa.Problema este in modul urmator.Telefonul se stinge fara nici.o instiintare,random avand baterie,chiar si 90% iar cand incerc sa il aprind imi apare acel logo ce semnifica ca bateria e goala goluta,dureaza ceva timp pana se aprinde telefonul si chiar si fiind la incarcat se stinge cand il accesez,dar nu mereu,de exemplu scriu mesaje sau vreau sa dezactivez 3G,se stinge si toata chestia o ia de la capat,sa fie din cauza bateriei?nu este umflata...astept un raspuns
Gabiw
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 38
Membru din: 27 Iun 2012, 17:32
Model BlackBerry: Q10 , iPhone 7
OS: 10.3.2
Retea GSM: Orange
Localitate: Bucuresti

Re: Z10 se stinge random avand baterie

Mesaj de Gabiw »

cauza este montaj defectuos. nu fac contact toate componentele cu placa de baza.
Z10User
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 26 Mar 2015, 16:39
Model BlackBerry: z10
OS: 10.2
Retea GSM: Orange

Re: Z10 se stinge random avand baterie

Mesaj de Z10User »

spui ca ar di bine sa il reasamblez atent de data asta?chestia e ca aceiasi problema am intalnit.o inainte de a schimbla asamblul touch display si nu era umblat in el.toate sigiliile erau la locul lor
Gabiw
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 38
Membru din: 27 Iun 2012, 17:32
Model BlackBerry: Q10 , iPhone 7
OS: 10.3.2
Retea GSM: Orange
Localitate: Bucuresti

Re: Z10 se stinge random avand baterie

Mesaj de Gabiw »

face asa si daca il lovesti mai serios, nu este obligatoriu sa fi fost desfacut. mai conteaza si istoricul tel.
avand in vedere ca este SH orice este posibil.
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Z10”