Blackberry Protect pe Blackberry 8310

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 8300
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.

Blackberry Protect pe Blackberry 8310

Mesajde CaineRAU » 17 Feb 2012, 21:06

Salut!Ma ajuat careva sa bag Blackberry Protect pe Blackberry 8310?Ca astazi mi s-a furat telefonul unde aveam SIM si card de memorie si un coleg a vazut telefonul in zapada(daca nu era parolat,ciuciu telefon,ca aia aveau satisfactie si se laudau la fetite ca au telefon nu stiu care,THANK YOU,RIM,FOR THE PASSWORD TECHNOLOGY :) )) ),l-a luat acasa,s-a uitat pe card si a vazut ca telefonul e al meu dupa datele din card si acuma,seara a sunat tatal lui pe mama mea sa ma anunte ca mi-a gasit telefonul si ca SIM-ul nu e in telefon.Gata cu povestile,cum naiba bag Blackberry Protect in Blackberry 8310 ca zice ca nu-mi merge?Asa pentru preventie.
Si inca ceva : exista programe care sa trackuiasca locatia cartelei dupa nr. de telefon chiar daca nu e in telefon?
RANDOM_AVATAR
CaineRAU
De-al casei
De-al casei

Mesajde peakitshot » 11 Feb 2013, 21:47

Salut. nu sunt foarte in tema dar presupun ca daca cartela nu e intelefon, adica daca nu are conexiune laretea, nu se poate stii unde e. Si pana la coada e logic, daca are conexiune se poate detecta, daca nu, ce sa detecteze ? Daca faci foc cu chibrite si iese fum e probabil sa gasesti chibritele dar daca nu iese fum nu stii unde ar putea fi chibritele. Cel putin asta e parerea mea. Salutari.
RANDOM_AVATAR
peakitshot
Nou Venit
Nou Venit

Mesajde Static » 12 Feb 2013, 10:21

Multumim pentru raspuns @peakitsht, dar nu strica sa mai verifici data ultimei postari.
Nu de alta dar ai raspuns dupa un an.

stima,
Me like Berryes!
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team

Model BlackBerry: Z10 stl100-2
Retea GSM: Digi Mobil

Mesajde peakitshot » 12 Feb 2013, 21:36

Imi cer scuze, nu m-am uitat la detalii... Aparte ca nu sunt un profesionist in telefoane, a fost o parere personala. Multe salutari !
RANDOM_AVATAR
peakitshot
Nou Venit
Nou Venit

inapoi la BlackBerry Curve - Seria 8300