Despre Blackberry Protect

Browsere, utilitare internet
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Închis
kvl
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 28 Mai 2012, 23:44

Despre Blackberry Protect

Mesaj de kvl »

As dori sa stiu si eu mai multe despre blackberry protect. cum anume se utilizeaza mai exact si de ce ai nevoie ? necesita conexiune la internet ? trebuie platit ceva ? poti localiza oricand dispozitivul ?
mersi.
gabivarzan
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 24 Mai 2012, 12:31

Mesaj de gabivarzan »

Pentru blackberry protect nu trebuie sa platesti nimic. Atat descarcarea, instalarea, cat si utilizarea acestui soft sunt free.
Eu il folosesc si mi se pare foarte util. Pe langa functia de backup (care se poate face la anumite intervale de timp automat), daca dispozitivul tau are un GPS incorporat, atunci il poti localiza.
O alta chestie interesanta este faptul ca din browserul computerului tau poti sa trimiti pe telefon un mesaj care apare aproape instant pe display, sau poti sa trimiti alerte sonore.
Conexiunea la internet este obligatorie pentru ca Blackberry Protect sa functioneze.
Este un soft care mi se pare foarte folositor si pe care il recomand.
stelian302
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 180
Membru din: 31 Oct 2011, 21:59
Localitate: Fagaras

Mesaj de stelian302 »

Serviciul nu funcționeaza daca nu ai abonament de date Blackberry.
Exista si alternative, BuddyGuard - http://appworld.blackberry.com/webstore ... 4/?lang=en
Închis

Înapoi la “Internet si Retea”