Blackberry Protect pe Blackberry 8310

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 8300
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Închis
CaineRAU
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 74
Membru din: 18 Dec 2011, 21:41
Localitate: Resita

Blackberry Protect pe Blackberry 8310

Mesaj de CaineRAU »

Salut!Ma ajuat careva sa bag Blackberry Protect pe Blackberry 8310?Ca astazi mi s-a furat telefonul unde aveam SIM si card de memorie si un coleg a vazut telefonul in zapada(daca nu era parolat,ciuciu telefon,ca aia aveau satisfactie si se laudau la fetite ca au telefon nu stiu care,THANK YOU,RIM,FOR THE PASSWORD TECHNOLOGY :) )) ),l-a luat acasa,s-a uitat pe card si a vazut ca telefonul e al meu dupa datele din card si acuma,seara a sunat tatal lui pe mama mea sa ma anunte ca mi-a gasit telefonul si ca SIM-ul nu e in telefon.Gata cu povestile,cum naiba bag Blackberry Protect in Blackberry 8310 ca zice ca nu-mi merge?Asa pentru preventie.
Si inca ceva : exista programe care sa trackuiasca locatia cartelei dupa nr. de telefon chiar daca nu e in telefon?
peakitshot
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 10 Feb 2013, 21:38

Mesaj de peakitshot »

Salut. nu sunt foarte in tema dar presupun ca daca cartela nu e intelefon, adica daca nu are conexiune laretea, nu se poate stii unde e. Si pana la coada e logic, daca are conexiune se poate detecta, daca nu, ce sa detecteze ? Daca faci foc cu chibrite si iese fum e probabil sa gasesti chibritele dar daca nu iese fum nu stii unde ar putea fi chibritele. Cel putin asta e parerea mea. Salutari.
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

Multumim pentru raspuns @peakitsht, dar nu strica sa mai verifici data ultimei postari.
Nu de alta dar ai raspuns dupa un an.

stima,
Me like Berryes!
peakitshot
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 4
Membru din: 10 Feb 2013, 21:38

Mesaj de peakitshot »

Imi cer scuze, nu m-am uitat la detalii... Aparte ca nu sunt un profesionist in telefoane, a fost o parere personala. Multe salutari !
Închis

Înapoi la “BlackBerry Curve - Seria 8300”