Configurare Gmail pe BB8520

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 8500
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Închis
inevitabil
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 07 Feb 2012, 10:27

Configurare Gmail pe BB8520

Mesaj de inevitabil »

Salut,

Am un 8520 si nu pot configura o adresa de gmail pe el.
Initial m-a pus sa fac o adresa nume.prenume@orange.blackberry.ro si apoi nu stiu cum sa dau add sa imi adaug si adresa de gmail existenta.
Cineva poate ajuta?

Merci
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

vezi si aici... poate ajuta cu ceva: http://forum.bberry.ro/showthread.php?3 ... ight=gmail
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
inevitabil
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 07 Feb 2012, 10:27

Mesaj de inevitabil »

Bun, daca tot nu m-a ajutat nimeni, a trebuit sa ma ajut singur. Prin metode clasice nu am rezolvat nimic. Dupa ce am facut adresa de care am vorbit in postul anterior, am incercat sa gasesc o posibilitate sa dau add cumva, sa mai adaug si alte adrese. Fara succes. Am sters adresa de la orange.ro si atunci am crezut ca am rezolvat problema pt ca aparea un ecran care te imbia sa adaugi o adresa mail si iti si zicea: ce vrei, gmail, yahoo, alta, aol etc? Bifez gmail, bag user, bag parola, astept> Update failed! Nasol. Repet. failed.
Citesc pe net ceva ore si aflu ca goagle a stopat dezvoltarea aplicatiei de gmail pentru BB la sfarsitul anului trecut. Bun, zic, ghinoin, dar poate gasim aplicatia veche! Zis si facut si gasit aici http://blog.wapreview.com/2578/ si pus versiunea 2.0.6 (pe cealalta 207 nu am incercat-o, cica ar da erori pe 8520). Si uite asa am rezolvat eu mica mea problema. Daca ajuta pe cineva ma bucur!
steamer
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 127
Membru din: 29 Noi 2011, 00:42
Localitate: Constanta

Mesaj de steamer »

cred ca te poate ajuta aceasta aplicatie= LogicMail = , functioneaza 100% !
Închis

Înapoi la “BlackBerry Gemini - Seria 8500”