Facebook

Facebook, Twitter, Myspace, Yahoo Messenger, BlackBerry Messenger
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ciupanezul
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 73
Membru din: 19 Ian 2011, 23:36
Model BlackBerry: BlackBerry Classic
OS: 10.3.2.2836
Retea GSM: Orange
Localitate: Sector 6, Bucuresti, Romania
Contact:

Mesaj de Ciupanezul »

Facebook Chat :)

Ultima versiune de Facebook pe care o gasesti in AppWorld are si versiunea de Chat inclusa. Aia cu messages si vorbesti direct acolo. Nu e prea greu de gasit. Si daca nu ai un abonament bberry, nu stiu daca iti merge cu netul de la cartela sa accesezi AppWorld, dar sigur printr-o retea wireless poti.

Si dupa ce ai deschis Facebook, selectezi in stanga logo-ul facebook deschizi si gasesti acolo o gramada de optiuni.
Exceptional nu-i destul, Blackberry este suficient.
Ciupanezul
aleksa
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 24 Ian 2012, 12:16

Mesaj de aleksa »

Ciupanezul scrie:Facebook Chat :)

Ultima versiune de Facebook pe care o gasesti in AppWorld are si versiunea de Chat inclusa. Aia cu messages si vorbesti direct acolo. Nu e prea greu de gasit. Si daca nu ai un abonament bberry, nu stiu daca iti merge cu netul de la cartela sa accesezi AppWorld, dar sigur printr-o retea wireless poti.

Si dupa ce ai deschis Facebook, selectezi in stanga logo-ul facebook deschizi si gasesti acolo o gramada de optiuni.

Am versiunea aia pre-instalata (asa am primit telefonul), am abonament BB, dar tot nu imi merge. D-asta nu prea inteleg ce se intampla...
Eu nu pot oricum nimic downloada prin Apps World din pacate.
victor
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 27 Ian 2012, 15:07

Mesaj de victor »

salutare!am un 8520 si sunt nou in tot ceea ce tine de bb si de smartphone-uri.asa ca,va rog sa imi spuneti,daca se poate,cum pot instala app pe tel.sunt in germania si tot incerc de o vreme.as avea nevoie de un skype,facebook,theme....multumesc.
victor
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 27 Ian 2012, 15:07

Mesaj de victor »

aceeasi problema o am si eu ca si aleksa.accesez netul de pe un wifi si cand intru la bb appworld imi spune ca deviceul/browserul meu nu sunt compatibile cu acest site.nu am nimic instalat pe tel.e ceva in neregula cu 8520?
aleksa
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 24 Ian 2012, 12:16

Mesaj de aleksa »

victor scrie:salutare!am un 8520 si sunt nou in tot ceea ce tine de bb si de smartphone-uri.asa ca,va rog sa imi spuneti,daca se poate,cum pot instala app pe tel.sunt in germania si tot incerc de o vreme.as avea nevoie de un skype,facebook,theme....multumesc.

buna victor! am avut si eu un 8520 si aveam facebook instalat pe el - intri de pe bb pe http://www.facebook.com si o sa vezi pe acolo varianta de facebook mobile si ti-o downloadezi - n-ar trebui sa ai probleme. succes! :)
victor
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 27 Ian 2012, 15:07

Mesaj de victor »

aleksa scrie:buna victor! am avut si eu un 8520 si aveam facebook instalat pe el - intri de pe bb pe http://www.facebook.com si o sa vezi pe acolo varianta de facebook mobile si ti-o downloadezi - n-ar trebui sa ai probleme. succes! :)
mersi aleksa,doar ca am incercat de o gramada de ori sa fac asta,si tot timpul cand ajung la faza "get the app" pur si simplu nu merge nimic!nu pot sa dau click...nimic.nu stiu daca are importanta dar cand imi deschide pagina imi spune "it could not be loaded.page is too large for the device".toata lumea are o grama de app pe telefoane doar eu nu reusesc. :)
Avatar utilizator
Ciupanezul
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 73
Membru din: 19 Ian 2011, 23:36
Model BlackBerry: BlackBerry Classic
OS: 10.3.2.2836
Retea GSM: Orange
Localitate: Sector 6, Bucuresti, Romania
Contact:

Mesaj de Ciupanezul »

victor scrie:mersi aleksa,doar ca am incercat de o gramada de ori sa fac asta,si tot timpul cand ajung la faza "get the app" pur si simplu nu merge nimic!nu pot sa dau click...nimic.nu stiu daca are importanta dar cand imi deschide pagina imi spune "it could not be loaded.page is too large for the device".toata lumea are o grama de app pe telefoane doar eu nu reusesc. :)

Iti da eroarea asta pentru ca memoria la 8520 este prea mica sau nu ai setarile sa iti vada paginile in varianta de mobil. Incearca sa conectezi telefonul la un computer/laptop si sa downloadezi prin intermediul Blackberry Desktop. Asa poate merge, dar nu garantez ca odata instalate aplicatiile si-ti ruleaza.
Exceptional nu-i destul, Blackberry este suficient.
Ciupanezul
Avatar utilizator
Ciupanezul
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 73
Membru din: 19 Ian 2011, 23:36
Model BlackBerry: BlackBerry Classic
OS: 10.3.2.2836
Retea GSM: Orange
Localitate: Sector 6, Bucuresti, Romania
Contact:

Mesaj de Ciupanezul »

aleksa scrie:Am versiunea aia pre-instalata (asa am primit telefonul), am abonament BB, dar tot nu imi merge. D-asta nu prea inteleg ce se intampla...
Eu nu pot oricum nimic downloada prin Apps World din pacate.

Ce OS ai pe el?
Exceptional nu-i destul, Blackberry este suficient.
Ciupanezul
victor
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 5
Membru din: 27 Ian 2012, 15:07

nu pot face nimic pe tel

Mesaj de victor »

Ciupanezul scrie:Iti da eroarea asta pentru ca memoria la 8520 este prea mica sau nu ai setarile sa iti vada paginile in varianta de mobil. Incearca sa conectezi telefonul la un computer/laptop si sa downloadezi prin intermediul Blackberry Desktop. Asa poate merge, dar nu garantez ca odata instalate aplicatiile si-ti ruleaza.

nu am nimic pe el si nici nu stiu de unde sa incep.m-am uitat pe un tutorial pe youtube ca sa vad ce e desktop manager si doar asa mi-am dat seama ca nu am asa ceva.nici nu stiu care e problema daramite de unde sa incep!ma gandeam ca fiind firma de renume mondial iti ofera cam toate datele astea.pt ca nu toata lumea s-a nascut cu bb!am imncercat acum de pe tel sa instalez o amarata de tema si cand ajung la pagina cu downloadul...nu mai face nimic!pot sa dau click pe downloadul ala pana ma plictisesc...
Ma enerveaza ca nu am pretentii la nu stiu ce app.am nevoie doar de un mes si un facebook ca am inteles ca pt skype iti trebuie nu stiu ce.as fi recunoscator macar sa imi explice cineva daca se poate care e problema.si daca nu se poate rezolva,dar macar sa o stiu :)
Am mai scris si in topicul internet.daca ma conectez la wifi ma conecteaza cateva min si,dupa min astea se dec si reconecteaza dar incepe sa imi manance din centii de pe tel.tot timpul cand intru wifi inchid reteaua mobila sa nu mi se duca banii.stie careva ceva setare?scuze pt ditamai povestea dar vroiam sa fie cat mai clara. :) mersi
gerrarditto
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 10
Membru din: 20 Dec 2011, 13:35
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de gerrarditto »

Se intampla doar la mine sau experimenteaza mai multi problema asta?
Dupa ce dau click pe Check-in, imi zice "Acquiring Your Location". Sta aprox. un minut cam asa si dupa aia vine cu un mesaj: "Unable to retreive your location, please try again".
Any thoughts?
Scrie răspuns

Înapoi la “Socializare”