Functionare BlackBerry Messenger

Facebook, Twitter, Myspace, Yahoo Messenger, BlackBerry Messenger
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
huian
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 95
Membru din: 20 Iul 2011, 09:16
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de huian »

o alternativa free daca se poate?pe nokia foloseam shmessenger si era tare bun
si free pe deasupra,mergea si buzz,si sa editezi contacte,status,tot,actualizarea se facea in timp real din retea catre telefon
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

BlackBerry Messenger nu este Yahoo Messenger! Pentru Yahoo Messenger se foloseste aplicatie Yahoo!
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
huian
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 95
Membru din: 20 Iul 2011, 09:16
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de huian »

pai messengerul yahoo care e si pe site-ul blackberry nu merge,curios e ca..eu nu folosesc opera,mie imi merge pe orice site browser-ul blackberry,u ce folosesti pt messenger in special pt yahoo catalin,ma refer fara ab special bb,shmessenger am vazut ca nu au scos varianta pentru blackberry,citeste cumva formaturile jad,jar,ca si symbian?
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

Cand am cumparat telefonul la mine era instalata pe telefon o aplicatie numita "Yahoo! Mobile"! Cu ajutorul ei imi citesc mailul si are si Messenger! Cel mai probabil se gaseste si in BlackBerry App World!

Pe Messenger mai poti intra si cu IM+... il am si eu instalat si merge bine! Si el se gaseste in BlackBerry App World! Tu ne-avand abonament special BlackBerry te poti conecta la BlackBerry App World prin WI-FI. Iti faci cont si gata!

Poti sa iti faci cont si aici ca sa nu te mai chinui de pe telefon... de pe telefon doar te loghezi!

http://appworld.blackberry.com/webstore/
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
huian
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 95
Membru din: 20 Iul 2011, 09:16
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de huian »

am avut si eu aplicatia zisa de tine nu a mers,am dezinstalt-o,chestia e ca am incercat doar in 2 G si nu in 3 G
huian
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 95
Membru din: 20 Iul 2011, 09:16
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de huian »

a avut careva dintre voi "trillian"?cica merge super bine din auzitea,eu personal nu l-am testat inca,daca ma puteti ajuta cu cateva pareri<deci yahoo messenger nu a mers,shmessenger nu au scos pt blackberry,ceva free..."free"
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

Nu am auzit de trilian!

http://appworld.blackberry.com/webstore ... 39?lang=en

30 de zile trial :)
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
huian
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 95
Membru din: 20 Iul 2011, 09:16
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de huian »

si dupa 30 de zile?zic ceva sa tina mai mult mai de perspectiva de asta am zis"free"...ca pe torenti:P
ma rog poate nici nu tre sa se discute chestii de genu pe forum de asta am limbaj mai ciudat
Avatar utilizator
Catalin
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 755
Membru din: 19 Ian 2011, 17:07
Model BlackBerry: Q10
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Catalin »

Mai eu il am din ianuarie IM+ si nu mi-a expirat nici azi.... se se mai si actualizeaza cand apar update-uri :D
Nu raspund la mesaje private care au legatura cu probleme BlackBerry. Folositi forumul!
huian
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 95
Membru din: 20 Iul 2011, 09:16
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de huian »

eu nu ma pot conecta,trebuie configurat in vrun fel sau..merge doar wireless?ma poti ajuta un pic catalin?
Scrie răspuns

Înapoi la “Socializare”