Probleme satari email pe yahoo sau gmail pe BB 9105

Browsere, utilitare internet
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Închis
alin6231i
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 19 Mai 2012, 10:57

Probleme satari email pe yahoo sau gmail pe BB 9105

Mesaj de alin6231i »

Va salut,
De ceva vreme 2-3 saptamani am hotarat sa-mi bag optiunea de blackberry de la orange pre pay insa nu-mi pot seta mail-ul (unul de yahoo si unul pe gmail).
Treaba nu-i atat de simpla ca la celelalte Blackberry care le-am folosit pana acum.
Cand intru la setari, ''email accounts'' imi apare direct ''enterprise activation''. Adica nu imi da posibilitatea de a selecta cont de companie (enterprise activation), sau yahoo, gmail, sau altceva.
Dupa multe telefoane la 408 (relatii cu clientii orange), resoftare, si intrebari in stanga si dreapta, nu am facut mare lucru...
Am inteles ca dupa PIN-ul si IMEI-ul telefonului acesta ar fii blocat pe un cont de companie in reteaua ''x'' . Treaba care mi se pare greu de crezut.
Cei de la orange nu-si pot (sau nu vor) sa-si dea seama...
Treaba e ca dupa ce am activat optiunea de BB de la orange, internet-ul merge, dar nu pot sa setez mail-urile. Acum, nu am nici posibilitatea de a seta un mail de companie de proba.
In concluzie, ma poate ajuta careva?
Este vorba de Pearl 9105, cumparat din romania de nou, la liber fara abonament sau blocat in vreo retea.
Închis

Înapoi la “Internet si Retea”