Setari Internet cartela Prepaid

Discutii despre Telekom
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
sabothor
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 07 Mai 2012, 11:11

Mesaj de sabothor »

Salut baieti. Confirm si eu ca aceste setari functioneza perfect pe un Blackberry 9360 Curve. Operator - COSMOTE, Cartela FROG, Internet Web'n'Walk. Google Maps functioneaza perfect si asta ma interesa cel mai mult. Bafta!
baibarac
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 7
Membru din: 01 Mai 2012, 11:00

Mesaj de baibarac »

stelian302 scrie:Setarile se fac automat se trimite un sms gol la (nu mai stiu nr.) Dupa care primesti confirmarea si salvezi.Probabil merge si manual de sait ,dar nu stiu sigur ca merg setari si pentru BB.Eu am facut asemenea setari pentru un Samsung Galaxy I9000.Penru BB iti recomand orange daca ai ,e o optiune Blackberry4.

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk
se trimite sms la 9691 pt a se primii setarile.dar dupa ce trimit sms ,primesc :serviciul web"n"walk nu poate fi configurat automat pe telefonul tau.decat sa imi schimb cartela,mai bine renunt la telefon :(
stelian302
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 180
Membru din: 31 Oct 2011, 21:59
Localitate: Fagaras

Mesaj de stelian302 »

daca imi aduc bine aminte sms-ul gol l-am trimis la 4777 (setarile le-am facut pentru un Samsung Galaxy I9000)
vad ca cineva mai sus confirma ca merg pentru un BB.
iulianolaru
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 24 Sep 2012, 12:51

Mesaj de iulianolaru »

Salutari,
Doresc a achizitiona un BlackBerry 9900 insa in urma discutiilor pe care le-am citit despre problemele cu care se confrunta acest telefon ori cel putin companiile de telefonie din romania, am urmatoarea intrebare: pentru ca detin o cartela cosmote prepaid, voi putea folosi extraoptiunea de date fara abonament special Blackberry ori voi putea folosi tot ceea ce tine de aplicatiile de internet (ex: e-mail, whatsapp, facebook etc) prin wi-fi ? Multumesc in avans pentru raspunsuri.

Revin in aceasi masura cu inca o nelamurire, orientativ cat tine bateria la un blackberry 9900 ? am citit intre 12 si 24 de ore ceea ce este dezamagitor, se poate confirma de catre un utilizator curent ?
stelian302
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 180
Membru din: 31 Oct 2011, 21:59
Localitate: Fagaras

Mesaj de stelian302 »

In legatura cu bateria te tine 2 zile ,poate o zi jumate depinde cum folosesti tel. ,dar fara un abonament de date nu stiu de ce sa-ti cumperi BB acum tu stii ce sa faci .Probleme cu tel. nu stiu la ce te referi ,el functioneaza foarte bine sunt multumit de el, era loc de mai bine.Punctu slab bateria.

Sent from my Blackberry Bold 9900.
iulianolaru
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 24 Sep 2012, 12:51

Mesaj de iulianolaru »

Intocmai, ma intereseaza daca se poate folosi extraoptiunea de date disponibila pentru orice telefon ori trebuie neaparat achizitionat acel abonament special pentru BlackBerry :-)
stelian302
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 180
Membru din: 31 Oct 2011, 21:59
Localitate: Fagaras

Mesaj de stelian302 »

Eu am trecut pe orange.E o oferta la cartela prepay , 4 euro pe luna cu 300 MB ,norocul meu e ca am doua tel. pe doua retele diferite cosmote si orange ,a fost simplu am facut rocada de sim-uri.

Sent from my Blackberry Bold 9900.
iulianolaru
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 24 Sep 2012, 12:51

Mesaj de iulianolaru »

Ok, se pare ca nu ne intelegem dar apreciez promptitudinea raspunsurilor .. ma gandesc serios la o tranzitie. Momentan detin un iphone 4 dar ma omoara faptul ca trebuie sa il incarc de 2 ori pe zi utilizand doar sms, apeluri si e-mail. Bine, poate undeva pe acolo si putin facebook & whatsapp. Sa nu mai vorbim si de faptul ca de cand am facut upgrade la ios 6 bateria scade de la 100% la 98% in mai putin de 2 minute de cand pui mana pe el.
stelian302
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 180
Membru din: 31 Oct 2011, 21:59
Localitate: Fagaras

Mesaj de stelian302 »

Da am inteles esti pe cosmote, fara un abonament (BIS) nu poti sa-l folosesti la ce vrei tu ,bateria nu stiu daca te va tine mai mult de o zi ,mai bine ramai la iphone . Maine mi se decodeaza iphon-ul chiar asa de slaba sa fie bateria?Ma dezamagesti 2 luni jumate am asteptat sa-l decodez bine moca.

Sent from my Blackberry Bold 9900.
viktorao
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 1
Membru din: 17 Oct 2012, 14:35

Mesaj de viktorao »

salut am un abonament cu internet de cosmote cel cu 1gb share . Intrebarea mea este dk pot folosi acest abonament pe un blackberry 9900 facand setarile k pe o cartela prepaid ? ps : momentan acest abonament il foloesc pe un iphone 4 in cazul in care are vre
Scrie răspuns

Înapoi la “Telekom”