Setarile pentru internet(FROG)

Discutii despre Telekom
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Costache Mircea-Florin
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 27 Mar 2013, 09:56

Setarile pentru internet(FROG)

Mesaj de Costache Mircea-Florin »

Ma ajuta cineva cu setarile pentru internet, pas cu pas(adica de cum intri in meniu pana la finalizarea setarilor :D ), pentru blackberry curve 9320.
mentionez ca e primul bleckberry..
Multumesc anticipat!
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

Pai daca ai BIS, se seteaza automat...nu ai ce setari sa-i faci.
Daca mergi pe abonament de date trebuie sa bagi APN-ul specific operatorului (dar si ala deobicei se seteaza automat).

Detaliaza exact ce vrei..
Me like Berryes!
Costache Mircea-Florin
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 27 Mar 2013, 09:56

Mesaj de Costache Mircea-Florin »

Salut! am cartela reincarcabila de la cosmote(frog) cu navigare nelimitata pe internet, prin serviciul web’n’walk; si nu ma pot naviga pe net. imi arata 3G( adica servigiul este activ) dar cand intru in browser si scriu o adresa de net nu se conecteaza.
imi da mesajul asta "Navigarea in reteaua celulara nu este inclusa in planul actual de servicii. Pentru a naviga pe Web, trebuie sa utilizati WI-FI sau sa contactati furnizorul de servicii, pentru a va schimba planul de servicii."
Am sunat si la relatii cu clientii si mi s-a spus ca nu poti naviga pe net decat cu abonament special si ca nu au setarii pe frog(wen'n'walk).
In schimb am citit pe diferite site-uri ca se poate conecta la internet si prin web'n'walk..dar nu reusesc :( (
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

Me like Berryes!
Scrie răspuns

Înapoi la “Telekom”