9320 nu se inregistreaza la BIS - e offline,cartela telekom

Instalare/Update/Probleme
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
sorincas
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 17 Aug 2014, 03:48

9320 nu se inregistreaza la BIS - e offline,cartela telekom

Mesaj de sorincas »

Ieri am activat extraoptiunea Blackberry Fast Access, 8 euro, pe cartela telekom si nu sunt nici acum conectat la BIS, adica merge numai vocea nu si internetul!... Nu pot configura e-mailul, nu browsing, nu facebook, nimic, am facut wipe adus telefonul la setarile din fabrica, am pierdut toate datele avute si nici userul nu-l pot configura acum fiind tot timpul offline!... Terminalul este Curve 9320 (OS7) si ar fi trebuit sa mearga dupa cum explica operatorul la extraoptiune. Nu primesc nici macar mesajul de inregistrare pe wireless dupa ce am trimis zeci pana acum la Host Routing Table. Numarul a fost portat acum o luna dar am folosit inainte o extroptiune de date prin broadband fiind OK. La Orange n-am avut nicio problema cu aceasta extroptiune prepay 4 euro, imediat ce am pus SIM-ul in telefon, mi-a si venit mesajul de intampinare de la RIM fiind optiunea activata. Telekom zice ca... studiaza, nu stiu cat o sa dureze dar vad ca am platit banii pe ceva ce nu este functional. A mai intampinat cineva aceasta problema?
Scrie răspuns

Înapoi la “OS 7”