Problema soft Q10

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria Q10
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
realunique5
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 35
Membru din: 12 Dec 2011, 13:20
Localitate: Brasov

Mesaj de realunique5 »

Așa mi s-a întâmplat și mie, însă după ce am urmărit un tutorial de update(desi aveam 10.2) am reușit sa am și icoanele pt muzica, video și managerul de fișiere. E vorba de download-ul făcut cu programul de update. Trebuie sa downloadezi tot, nu doar unele bucati.

Sent from BB10 using Tapatalk
daniel_gh
De-al casei
De-al casei
Mesaje: 71
Membru din: 08 Mar 2013, 17:00
Localitate: Bucuresti

Mesaj de daniel_gh »

Ce versiune de soft ai?
Florineld500
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 15 Noi 2013, 00:09

Mesaj de Florineld500 »

10.2.0.1793...As vrea daca se poate sa ma ajute cineva cu un raspuns mai detaliat...nu am nici icoana de la Ceas si fundalul de la Setari este pe negru,nu pe alb si nu reusesc nici cum sa pun o melodie Mp3 si telefon ca ton de apel :( ...PLEASE HELP !!! Dau o bere ; ;)
dacccy
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 36
Membru din: 21 Sep 2013, 15:06

Mesaj de dacccy »

Florineld500 scrie:10.2.0.1793...As vrea daca se poate sa ma ajute cineva cu un raspuns mai detaliat...nu am nici icoana de la Ceas si fundalul de la Setari este pe negru,nu pe alb si nu reusesc nici cum sa pun o melodie Mp3 si telefon ca ton de apel :( ...PLEASE HELP !!! Dau o bere ; ;)
Softul e sideloaded?Si eu am instalat înainte sa apară 10.2 oficial și alarma nu o aveam.Fundalul alb din setări era specific versiunii de soft 10.1. Fundalul negru e specific versiunii noi 10.2.
Eu îți recomand sa urmărești tutorialele de pe youtube cu privire la soft.Fa un downgrade de soft pana la 10.1, apoi updateaza softul la ceel mai nou apărut 10.2.0.429.
realunique5
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 35
Membru din: 12 Dec 2011, 13:20
Localitate: Brasov

Mesaj de realunique5 »

Mai fa un update, de data asta asigura-te ca folosești varianta potrivita :)

Sent from my Q10 using Tapatalk 4
Dorel
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 3
Membru din: 02 Feb 2014, 09:23

Mesaj de Dorel »

Am o probleme asemănătoare, mi se restartează din senin telefonul Q10, și nu știu care este problema, e problema de soft sau telefon, și cum sa o remediez.
dacccy
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 36
Membru din: 21 Sep 2013, 15:06

Mesaj de dacccy »

Dorel scrie:Am o probleme asemănătoare, mi se restartează din senin telefonul Q10, și nu știu care este problema, e problema de soft sau telefon, și cum sa o remediez.
Am avut 2 softuri originale și 2 leak.La toate întâmpinăm efectul de restartare.Tind sa cred ca e telefonul de vina.
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

dacccy scrie:Am avut 2 softuri originale și 2 leak.La toate întâmpinăm efectul de restartare.Tind sa cred ca e telefonul de vina.
folosesti aplicatii Android pe el?
Me like Berryes!
dacccy
Membru Junior
Membru Junior
Mesaje: 36
Membru din: 21 Sep 2013, 15:06

Mesaj de dacccy »

dacccy scrie:Am avut 2 softuri originale și 2 leak.La toate întâmpinăm efectul de restartare.Tind sa cred ca e telefonul de vina.
Restartul îl aveam la toate versiunile. Da am descarcat jocuri din BBWorld în vechile sisteme de operare.Abia acum cu noua versiune am descarcat aplicații în format apk.Dar țin sa menționez ca restartarea se efectua nu numai când jucam un joc ci și după ce întrerupem o conversație sau pur și simplu din senin.Daca la început erau odată la 3 zile după o luna cu acel soft, Restartul era și de 3 ori pe zi (din senin)fara sa solicit telefonul.
Avatar utilizator
Static
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 707
Membru din: 14 Oct 2012, 11:42
Model BlackBerry: Z10 stl100-2
OS: 10.3.1.2267
Retea GSM: Digi Mobil
Localitate: Blackberryland

Mesaj de Static »

poate sa fie de la runtime-ul de android sau da, poate sa fie o problema de telefon.
greu de spus asa pe forum.
Me like Berryes!
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Q10”