Nu pot sa fiu auzit la telefon

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria Z30
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
giorgioart
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 25 Apr 2018, 06:47
Model BlackBerry: Z 30
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Vodafone

Nu pot sa fiu auzit la telefon

Mesaj de giorgioart »

Salutare, mi-am spart geamul la telefon in colt sus dreapta, de atunci nu mai pot sa fiu auzit, eu aud cine vorbeste dar nu si eu ce vb, sa fie de la antena sau ce? microfonul vad ca functioneaza, am inregistrat ceva si este ok...doar atunci cand suna cineva si vorbesc nu sunt auzit. Astept un raspuns si multumesc anticipat
ionak
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 14
Membru din: 02 Iun 2016, 12:30
Model BlackBerry: Passport / Z10 / Q5
OS: 10.3.2.2836
Retea GSM: Digi Mobil

Re: Nu pot sa fiu auzit la telefon

Mesaj de ionak »

Este defect unul din microfoane, am avut cam aceeași problema la Passport, dacă vorbeam normal la telefon nu eram auzit,in schimb dacă dam pe difuzor eram, sau dacă vroiam sa înregistrez ceva îmi mergea
M.a costat 50 lei la service înlocuirea
giorgioart
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 2
Membru din: 25 Apr 2018, 06:47
Model BlackBerry: Z 30
OS: 10.3.3.1435
Retea GSM: Vodafone

Re: Nu pot sa fiu auzit la telefon

Mesaj de giorgioart »

Multumesc ptr informatie, 50 de lei reprezinta manopera? schimb doar microfonul sau si geamul? ai idee cei de la WhatsApp nu mai fac update ptr tipul asta de telefon?
ionak
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 14
Membru din: 02 Iun 2016, 12:30
Model BlackBerry: Passport / Z10 / Q5
OS: 10.3.2.2836
Retea GSM: Digi Mobil

Re: Nu pot sa fiu auzit la telefon

Mesaj de ionak »

50 de lei am plătit eu pentru înlocuirea microfonului, geamul nu am idee cat costa, eu pe Passport folosesc WhatsApp din magazinul play, cu update-uri la zi, și nu am nici-o problema, singura chestie care nu merge este apelul video, se blochează aplicația !
Scrie răspuns

Înapoi la “BlackBerry Z30”