baterie blackberry 8520

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 8500
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Închis
asbosz
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 25 Noi 2011, 00:32

baterie blackberry 8520

Mesaj de asbosz »

salut. am si eu o problema.ma tine bateria la blackberry 8520 in jur de 7-8 ore.. imi poate spune cnva care este cauza si ce pot face? telefonu are 2 saptamani .MS
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Depinde cât de mult îl exploatezi... De exemplu te poate ţine şi numai 2 ore, dacă te apuci să-ţi consumi minutele care le ai în reţea cu cineva... Sau mai este un aspect, majoritatea cand îşi iau un telefon nou îl butonează prima luna de îl "înebuneşc". Iar după ce se plictisesc de el, ..internet, muzica, Ym, şi alte cele constată că dintr-o data bateria îl ţine mai mult. Zic şi eu din constatările altora, nu că este neaparat şi cazul tău. :)
De regulă 8520 folosit omeneşte ţine cam 3 zile bateria.
:)
asbosz
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 25 Noi 2011, 00:32

Mesaj de asbosz »

singura chestie e ca vb mult prin mesaje.in rest nu am trb cu mess muzica si internet.acum nu stiu. ideea e ca si daca il las nefolosit in prima ora de la incarcare imi scade bateria pe la 70-80%
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Îcarcă-l full de la încărcătorul lui, nu de la pc şi apoi încearcă 2-3 zile să îl foloseşti cât mai puţin, maxim 10-15 minute pe zi(în convorbire), şi dacă nu te ţine măcar 3 zile în ritmul acesta, mergi înapoi de unde l-ai luat şi punele telefonul în braţe. Or sa te ia cu vrajeli de genul că mai trebuiesc făcute anumite setări..gen temporizatorul la lumina mai mic ca timp, vibratorul pe disable şi alte chesti de astea extraterestre. Telefonul cu setarile facute standard(setarile de fabric&#259 ;) trebuie să ţină în stand-by vreo 400 de ore şi în convorbire 4-4.5 ore în funcţie de reteaua folosită( mai exact de semnalul retelei). Pentru ca daca te afli într-o zonă în care providerul folosit de tine(orange, cosmote, vodafone) nu are acoperire spre maxim, telefonul va consuma mai mult faţa decât ar fi normal, deoarece etajul de emisie/recepţie este solicitat mai mult..


Baftă.
:)
asbosz
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 6
Membru din: 25 Noi 2011, 00:32

Mesaj de asbosz »

ms mult:d !
Închis

Înapoi la “BlackBerry Gemini - Seria 8500”