Se incalzeste bateria la BB 8520

Discutii generale despre telefoanele BlackBerry Seria 8500
Reguli forum
Înainte de a deschide un topic nou, AR FI BINE să citiţi măcar regulile generale din Regulament ca să nu vă treziţi cu topicul şters sau închis fără motiv.
Închis
z5olt
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 11
Membru din: 05 Feb 2012, 13:27

Se incalzeste bateria la BB 8520

Mesaj de z5olt »

intro seara pe la 11,cand m-am culcat m-am pus sa ascult radio la casti intre timp am adormit. cand m-am trezit pe la 3 noptea telofonul era fierbinte aprope ca frigea (bateria)si era si descarcat(la 11 era aprope plin)intrebarea ii ca ce ar trebui sa fac care a fost problema ii bateria de vina?
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Bateria se încălzeşte doar în cazul în care telefonul are un consumator mai mare (scurtcircuit ).
:)
z5olt
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 11
Membru din: 05 Feb 2012, 13:27

Mesaj de z5olt »

adica? vrei sa zici ca a de la consum prea mare sa incalzit? si... scurt circuit ? sa stricat?
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Da... Este doar o părere..
În mai toate cazurile întâlnite de mine şi nu numai, acumulatorii se încing doar dacă telefonul are un consumator, cu timpul bateria se va umfla dacă funcţionează aşa.
Poate nu este asta în cazul tău cine ştie!!, telefonul este la tine... poate te-ai pus pe el în somn si pur şi simplu l-ai încalzit...
Dacă acum funcţionează corect şi nu se mai încălzeşte atunci asta a fost... Când are consumator, bateria ţine puţin.... de la câteva ore pană la maxim o zi, în funcţie de cât de mare este consumatorul.
:)
z5olt
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 11
Membru din: 05 Feb 2012, 13:27

Mesaj de z5olt »

daca ma joc pe el mult sau folosesc aplicatile mult atunci se incinge, ar trebui sa imi fac geriji?
Dixon
BBerry.RO Team
BBerry.RO Team
Mesaje: 335
Membru din: 17 Iul 2011, 02:46
Model BlackBerry: Apple
OS: IOS
Retea GSM: Telekom
Localitate: Spania-Zaragoza

Mesaj de Dixon »

Atunci ...nu.
:)
vlady_zal
Nou Venit
Nou Venit
Mesaje: 11
Membru din: 28 Feb 2012, 20:45

Mesaj de vlady_zal »

cam la toata seria 8520 e problema asta din cate am vazut, si eu am patit asa, cateodata se inchide peste noapte, fara sa ramana vreo aplicatie deschisa, inca nu am gasit rezolvare la aceasta problema
Închis

Înapoi la “BlackBerry Gemini - Seria 8500”